22.09.2010 20:05

St. př. Dolní Chabry - Libuš 1 : 7 (1 : 4)

Další zápas starší přípravky jsme odehráli za slunečného počasí s mužstvem Libuše. Než jsme se rozkoukali, tak soupeř vedl 2 : 0 a měl na svém kontě i dvě nastřelená břevna. Naši kluci však postupem času hru vyrovnali a dostávali se i do šancí. První brankovou příležitost ještě Martin Kvapil neproměnil, ale po chvíli mu to již vyšlo. Jirka Šmicer krásně nacentroval. Našel volného Martina Kvapila, který nezaváhal a vstřelil svůj první letošní gol. V zápětí měl Martin ještě minimálně 2 jasné golové šance, ale vyrovnávací branka nepadla. Škoda v této fázi jsme byli lepším týmem, ale opět se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš. Soupeř využil naší snahy o útok a z brejku do rozhozené obrany vstřelil branku na 3 : 1. V poslední minutě první půle pak přidal ještě branku na 4 : 1.

Do druhé půle jsme nastoupili s lehce změněnou sestavou, když Martin Škurek se vysunul do zálohy a Tomáš Cranford se přesunul do obrany. Kluci ve druhé půlce více útočili, ale branky dával soupeř. Na naši obranou dvojici (Naty - Tomáš) se často valili i 4 hráči. Zejména našim záložníkům již docházely síly a nestačili se vracet ze svých útočných výletů. Na druhou stranu směrem dopředu jsme předvedli řadu hezkých akcí a jen trošku štěstíčka nám chybělo ke vstřelení branky. V obraně byl soupeře přeci jen zranitelnější. Nutno však sportovně přiznat, že celkově soupeř byl lepší, důraznější a rychlejší.

Fotbalově jsme dneska za soupeřem zaostali (i když ne možná o tolik, kolik bylo konečné skore). Většina našich hráčů má však velké problémy, pokud soupeř má ve svém týmu několik důrazných a rychlých hráčů. Nám takové typy zatím chybějí, proto je potřeba, aby kluci plnili na hřišti úkoly, které mají a drželi si své hráče a pozice.

V dnešním zápase se ukázal dobře Tomáš Cranford v obraně. V záloze dnes byl nejvíce vidět Martin Škurek a v útoku se kombinačně dařilo dvojici Martin Kvapil -Jirka.