23.10.2011 17:57

St. př. 7+1 Jesenice - Dolní Chabry 1 : 3 (0 : 1)

Na zápas do Jesenice jsme vyrazili v sestavě 11 hráčů, tentokrát převážně hráčů ročníku 2001. Z mladších jel tentokrát jen Adam a Martin Švehlík (ostatní kluci měli buď střídavé starty nebo hráli za mladší přípravku.  Do branky se postavil od začátku Vojta Š. a Kuba šel do pole. Začátek zápasu byl v naší režií. Hra se odehrávala převážně na polovině soupeře. Ale naši útočníci byli buď schováni za obranou soupeře nebo nebyla přesná naše finální přihrávka. První branku zápasu měl na kopačce Martin K., který ránou bez přípravy nastřelil břevno. Další šance jsme měli z řady rohových kopů, ale ty zůstaviy nevyužity. Až Martin Kvapil se nejlépe orientoval před v pokutovém území a prostřelil brankáře Jesenice 1 : 0 pro Chabry. Soupeř v první půlce příliš šancí neměl, snad až na jednu šanci, kdy po pravé straně utekl hráč Jesenice, nahrál před naší branku, ale dva dobíhající útočníci byli přikryti našim Adámkem a míč naštěstí nezasáhli. Další náznaky šancí vyřešil Vojta včasným vyběhnutím nebo je zneškodnili naši obránci. Takže, když jsme nevyužili další šance ani my (Matěj P., Bořek, David), tak poločas skončil 1 : 0 pro Chabry.

V poločase jsme kluky nabádali hlavně k aktivní hře, protože nemá smysl bránit jednogolový náskok před soupeřem, který byl nebezpečný a fotbalový. Druhá půle začala opět naším tlakem, ale šance Pavla a Davida zůstaly bez golu. Postupem času soupeř přebíral iniciativu a získával více ze hry. V útoku jsme již tolik nepodrželi balon a soupeř zejména po jeho pravé straně (kde hrál rychlý hráč  č. 2) se dostával před naše pokutové území a bohužel mnohdy i do něj. Naše obraná dvojice Adam- Martin Švehlík, však odolávala, i když někdy u nás stálo i štěstí. Párkrát nás podržel i Vojta, zejména jeho zákrok, kdy vytlačil střelu soupeře na tyč byl vynikající. Ve  největšího tlaku soupeře unikl po pravé straně Kuba a tvrdou střelou zvýšili na 2 : 0. Už jsme se těšili na poklidný závěr, ale soupeř se nezvdával a pět minut před koncem z rohového kopu snížil na 2 : 1. Soupeř se snahou vyrovnat dal vše do útoku. Tím logicky otevíral prostor pro rychlé brejky Chaber. Po jednom z nich se dostal míč k Martinovi Škurkovi, který střelou k tyči stanovil konečný výsledek utkání na 3 : 1 pro Chabry. Vítězství našich hráčů bylo zasloužené. V první půli jsme byli jasně lepší, v druhé půli se hra přelévala ze strany na stranu a Jesenice byla možná o trošku lepší, ale brannky jsme dávali my. Všichni kluci bojovali a snažili se hrát fotbal po zemi a po křídlech. I kdyby zápas skončil třeba remízou, nelze jim dnes nic zásadního vytknout. Záloha makala na 100 %. Kluci hráli ve vysokém tempu a záložníci byli střídáni po 3-5 minutách jako v hokeji, aby mohli nechat na hřišti maximum. Toto vítězství nelze přeceňovat, protože jsme vyhráli nad soupeřem, který byl průměrně o rok mladší (všichni ročník 2002 a dva hráči 2003), ale opravdu samí šikovní hráči. Na druhou stranu Dubeč nebo Neratovice taky měli hráče jen ročníku 2002 a dostali jsme tam slušné nakládačky, takže z mého pohledu je dnešní vítězství nejen zasloužené, ale i cenné.