16.10.2011 19:57

St. př. 7+1 Chabry - ČAFC 3 : 1 (1 : 0)

Dneska za příjemného slunečného počasí jsme přivítali na svém hřišti soupeře zvučného jména - mužstvo Čafky, která se  v naší soutěži 7+1 pohybuje na předních místech tabulky. Trenéři měli k dispozici po dlouhé době takřka kompletní kádr zejména těfch zkušenějších hráčů ročníku 2001 doplněnou o šikovné mladší hráče ročníku 2002 a 2003. Před zápasem jsme hráče upozornovali, že jestli budeme hrát tak špatně jako první dvě třetiny včera s Kingem, tak můžeme dostat klidně 10 branek, pokud však zahrajeme tak, jako poslední třetinu, tak nejsme v tomto složení bez šancí ani proti ČAFC. Zápas začal několika našimi nepřestnostmi, když však kluci zjistili, že se soupeřem se dá dnes hrát vyrovnaná partie, tak jsme se postupně osmělovali. Honza Dušek běžel dvakrát sám na brankáře hostí a soupeřova obrana jej musela zastavit až za cenu faulu. Soupeř však také řádně zatápěl naší obraně a tak se hrál oboustranně útočný fotbal. Obě mužstva chtěla vstřelit vedoucí branku. Tu jsme naštěstí vstřelili my. Dnes výborně hrající David unikl po své pravé straně a jeho střelu brankář Čafky jen vyrazil k dobíhajícímu Honzovi a ten z blízka nezaváhal 1 : 0 pro Chabry. Soupeř pak zvýšil obrátky a Kuba v brance měl co dělat, aby udržel čisté konto. Dvakrát nás dokonce zachránila tyč (resp. brevno). Ale i my jsme měli šance, ale z příležitostí Lukáše, Martina K. nebo Honzy branka nepadla. Poločas tak skončil 1 : 0 pro Chabry.

V druhé půli jsme tradičně vyměnili brankáře. Do branky se postavil Vojta a Kuba šel do hry. Soupeř nás v druhé půli více zatlačil na naší polovinu a ze svého tlaku vytěžil i několik rohových kopů. Po jednom z nich soupeř vyrovnal, když nikým nebráněný hráč Čafky si hezky naběhl a hlavou nedal Vojtovi v brance šanci. Soupeř povzbuzen touto brankou měl i další šance a naše obrana i záloha měla co dělat, aby útoky soupeře zastavila. Zejména od kapitána hostí a hráčky na levé straně hrozilo permanentní nebezpečí. V této části zápasu nás hodně podržel Vojta v brance, který několikrát bravurně vyřešil šance soupeře. My jsme spíše hrozili z rychlých brejků. Po jednom z nich se dostal k míči Honzík a ocitl se sám před brankářem hostí. Ve chvíli, kdy se snažil o zakončení byl zezadu zfaulován bránícím hráčem soupeře - penalta. Na penaltu byl již před zápasem určen David, který ji chladnokrevně proměnil a poslal Chabry znovu do vedení. Pak se hra přelévala opět nahoru dolu a hrálo se ve vysokém tempu. Soupeř měl opět několik šancí, které zastavili naši obránci nebo Vojta v brance a nebo při nás stálo i trochu štěstí, když soupeř z jasné pozice minul naši branku. Naoupak v útoku jsme byli dnes efektivnější. Martin Kvapil se dobře zorientoval před brankou Čafky a zvýšil naše vedení na 3 : 1, které jsme udrželi až do konce.

Dnes jsme tak získali cenný skalp mužstva hrající nejvyšší soutěž v naší kategorii. Hlavně však všichni kluci dnes podali výkon na hranici svých možností a bojovali až do konce. I hra byla dnes podstatně pohlednější než v jiných zápasech. Kluci se snažili hrát fotbal po křídlech.  Útočními bojovali o každý míč a byli důrazní před brankou Čafky. Potěšila hra krajních záložníků i obrany. Zkrátka dnes to byla z naší strany paráda. Náš výkon je o to cennější, že jsme zápas odehráli s třemi hráči ročníku 2003 a jedním 2002. Takže kluci díky a jen tak dál

Sestava: Kuba, Vojta - Kryštof, Martin K., Martin Š, Pavel, Adam, Jirka, Luky, Honza, David

Branky: Honza, David, Martin K.