24.09.2011 11:54

St. př. 5+1 Vršovice A - Chabry 28 : 3 (22 : 0, 6 : 3)

Vypravili jsme se na zápas s Vršovicemi, které na své soupisce mají jen hráče ročníku 2001. My jsme naopak dorazili s mužstvem, kde půlka byla hráčů ročníku 2001 a zbytek ročník 2002 a 2003. Po dohodě s trenérem Vršovic jsme postavili jedno mužstvo z 2001 (doplněné o Kryštofa L. 2003) a druhé mužstvo z 2002 a 2003. Vršovice postavily své mužstvo A a B, kde áčko hrálo proti našim 2001 a béčko proti našim mladším hráčům bez výměny soupeřů.

Našim starším hráčům proti šikovným hráčům Vršovic se úvod vůbec, ale vůbec nevydařil. Hned z prvního útoku nám dal soupeř branku a z druhého protiútoku jsme si pro jistotu dali branku vlastní. Během pěti minut jsme prohrávali asi 5 : 0. Obrana si vůbec nedržela útočníky soupeře, záložníci byli pomalí s míčem a soupeř jim snadno odebíral míč a do útoku jsme se prakticky nedostali. Klukům nešlo prakticky nic. Ani takové jednoduché úkony jako házení autů jsme nezvládali (byť jsme to ve středu a v pátek trénovali). Do osobních soubojů jsme nechodili a snaha bojovat o míč byla patrná jen u Davida. Na naši branku se valil jeden útok za druhým a hráči Vršovic (nejlépe ve dvou) chodili sami na Kubu. Obraz hry připomínal, jako by proti sobě nastoupili hráči co nikdy nehráli fotbal proti Slávii. Vysvobozením pro nás všechny byl hvizd rozhodčího, který ukončil první třetinu se skore 12 : 0 pro Vršovice. Do druhé třetiny nastoupil v brance Martin Pohůnek a Kuba se přesunul do zálohy. Změnili jsme rozestavení na 2-2-1 a hlavně jsme nabádali kluky k větší agresivitě a útočné hře. Ve druhé třetině jsme přeci jen působili fotbalovějším dojmem. I když jsme jí prohráli 7 : 0, přeci jen jsme se dostávali i do brankových příležitostí a ve středu pole jsme již tolik nepropadali. Bohužel obránci stále nepokrývali hráče Vršovic, takže i na Martina P. v brance šlo řada útoků. Do poslední třetiny jsme tak stáhli Davida s Kubou do obrany, v záloze hrál Honzík s Martinem a v útoku Pepa Š s Kryštofem a Ondrou. I když toto bylo naše nejvíc defenzivní rozestavení, tak jsme se paradoxně dostávali nejčastěji před branku soupeře. Martin Kvapil šel 3krát sám na golmana, Pepa Švehlík 2x a David přestřelil z 5 metrů branku. Sice gola jsme nedali, ale už se na to dalo koukat a kluci makali nadoraz. Za poslední třetinu jim není co vytknout. Martin Pohůnek nás podržel několika výbornými zákroky a klukům chyběl jen kousek ke vstřelení branky a tak je jen škoda, že jsem tuto třetinu prohráli 2 : 0. Ale v této části hry kluci předvedli několik hezkých akcí, možná i dílem toho, že soupeř polevil a nepřistupoval k nám již s takovým důrazem nebo už se prostě vydal (a úspěšně) v předchozích třetinách. Kluci viděli, že se dá hrát s každým a můžeme soupeře potrápit, ale jen v případě, že budeme hrát stejně důrazně a zodpovědně jako soupeř. Pokud budeme předvádět výkony jako v první polovině zápasu, pak nemá cenu ani na takové zápasy jezdit.

Na druhém hřišti, kde hráli naši mladší hráči a jen v brance jim chytal M. Škurek (byl po nemoci) se hrál od počátku úplně jiný fotbal. Kluci z Chaber, byť menší a mladší se soupeři vyrovnali fotbalově i v nasazení. Jen větší fyzická převaha soupeřů nakonec rozhodla o konečném výsledku 6 : 3 pro Vršovice. Kluci po celou dobu předváděli bojovoný a kombinační fotbal. V brance výborně zachytal Marťa Škurek a svými rozehrávkami nohou soupeře tak vykolejil, že proti němu ani nikdo nešel a tak si jednou prokličkoval skoro až k soupeřově brance. Za výkon chválíme všechny kluky, protože to opravdu neměli jednoduché proti staršímu soupeři, nicméně si myslím, že hra našich byla daleko fotbalovější. Kluci plnili pokyny trenéra - bránili na tělo, nabíhali si do volného prostoru a nebylo jim co vytknout. Třetiny končily následovně 2.2, 2:0 a 2:1. Všichni zaslouží pochvalu za předvedenou týmovou a kombinační hru!

Chabry sestava: Karban, Martin P., Pepa Š., Kryštof L, Ondra, Honza D. David, Martin K,

Sestava mladších: Marťa Škurek, Áda F., Marťas Šv., Jirka Š., Luky, Matěj H., Honza H. a Alex

Branky: Luky 2, Jirka