15.10.2011 19:55

St. př. 5+1 King - Chabry 4 : 29 (0 : 19, 4 : 10)

Zápas s Kingem jsme sehráli  opět rozděleni na „mladší“ a „starší“. Tentokrát jsme ještě z našeho širokého kádru museli uvolnit Vojtu Śimáčka, který vypomohl Kingu, kterému chyběli hráči  a hlavně sám si pořádně zachytal. Vojto děkujeme.

Sledoval jsem zápas starších a musím říci, že mě výkon Kingu docela překvapil a rozhodně neodpovídá jeho postavení v naší tabulce. Je však třeba říci, že jsme mu to sami dost v úvodu zápasu ulehčili, protože zejména směrem dopředu jsme nehráli vůbec dobře. Na malém hřišti jsme zase tvořili chumly hráčů a naší hru doprovázela řada nepřesností. První branku vstřelil Martin Škurek a vzápětí jej napodobil Honza Dušek. Bohužel nechali jsme soupeři dost prostoru a času a King rázem srovnal na 2 : 2. Pavel Josefus pak dal na 3 : 2, ale herně to byla v první třetině bída. Snad jen na dvě opravdu hezké akce po ose David - Martin K. - Pavel J. a pak Martin Š -. Martin K. - David.

V druhé třetině jsme se o trošku zlepšili. Sice branky nepřicházely (naopak soupeř vyrovnal), ale už to bylo herně lepší. Zejména Matěj Puchinger na levé straně se snažil hrát po zemi a i když z toho nebyly branky, tak to bylo moc hezké. Branky v této třetině dali za nás Martin Š. a Pavel, takže to bylo 5 : 3.

V poslední třetině jsme změnili systém z 2 - 2 - 1 na 2 - 1 - 2 a naší hře to evidentně prospělo. Už jsme si sami ve středu hřiště tolik nepřekáželi a naopak jsme byli nebezpečnější v útoku. Více prostoru měli i naši obránci pro zakládání akcí. Poslední třetina byla konečně podle našich představ. Kluci dávali jednu branku hezčí než druhou (Martin Š, Martin K, David, Matěj), ale hlavně si začali přihrávat a nabíhat si do volných prostorů. Za tuto poslendí část hry je třeba kluky moc pochválit. Celkově dnes podal kvalitní výkony v brance Martin Pohůnek, který zachránil řadu šancí Kingu a ještě se snažil rozehrávat, a to že to někdy nevyšlo nevadí.

Branky: Martin Š. 4, Pavel 2, David, Honza D., Matěj P., Martin K.

Sestava: Martin P., Pavel, David, Matěj P., Martin Š, Pepa, Honzík, Martin K.

Naši mladší kluci, kteří se od začátku sezóny zlepšují zápas od zápasu, nenechali nic náhodě a dali nám vzpomenout na jejich vítězné tažení v minulé sezóně. Od úvodních minut byli aktivnější, poslechli veškeré taktické pokyny trenéra a líbivou kombinační hrou se často dostávali před bránu soupeře. Tu strážil náš Vojta Š., kterého jsme Kingu vypůčili. Nutno podotknout,že to byl nejlepší hráč soupeře a zachránil ho od daleko většího výprasku. První třetinu jsme vyhráli "jenom" 3:0 právě díky Vojtovi, který naši hráčům vychytal několik gólovek. Ve druhé jsme přidali 6 gólů a v poslední dokonce 9 a uzavřeli tak skóre na konečných 19:0. Z naší sestavy, která se skládala z Kuby, Adama, Martin Švehlík, Matěje, Jirky, Lukáše a Ondry bych za dnešní výkon rád vyzdvihnul zejména Kubu, Adama, Martina Švehlíka, Matěje, Jirku, Lukáše a Ondru, kteří dneska zahráli výborně, stejně jako brankář soupeře Vojta. I když náš soupeř měl asi 3 dobré příležitosti vstřelit aspoň čestný úspěch, tak se mu to nepodařilo, protože Chabrům dneska prostě vyšlo všechno. Nakonec si myslím, že výsledek moc nevadil ani hráčům soupeře, kteří se skvěle bavili pohybem našich hráčů při rozích.