10.10.2009 14:13

Mladší přípravka: Chabry - Praga 3:2

V sobotu za chladného rána jsme na chaberském hřišti přivítali papírově silnějšího soupeře z Pragy Praha. Naši fotbalisti s nadšením a bojovností vlítli na soupeře a z první šance ve druhé minutě zápasu zahrávali první rohový kop. Bohužel z chumlu před brankou soupeře gól nepadnul. Další větší šance přišla v 9. minutě, kdy k bráně pronikl dnes výborně hrající Lukáš, ale vynutil si pouze roh, který bohužel změnu skóre nepřinesl. Ale dvě minuty na to šly Chabry do vedení, když si výlet z obrany udělal Martin Škurek, vystřelil na bránu a brankářem vyraženou střelu uklidil do branky. Zvýšit naše vedení měl o chvíli později šanci opět Lukáš, kdy opět vybojoval roh, který i málem proměnil. V této části hry se převážně hrálo na půli soupeře, první ohrožení od hráčů Pragy přišlo až v 19. minutě, kdy soupeři kopali roh, který s přehledem chytil Martin Pohůněk. Běžela 22. minuta, kdy se krásnou střelou do branky trefil Jirka Šmicer, ale bohužel rozhodčí chvíli před tím přerušil hru a proto gól neplatil. Do šaten jsme šli tudíž s jednobrankovým vedením a převahou na hřišti.

I druhý poločas pro nás začal dobře a nic nenasvědčovalo tomu, jak se tento zápas změní v drama. Už v druhé minutě druhého poločasu dává Jirka Šmicer gól, kdy míč pro něho vybojoval Martin Švehlík. Tentokrát gól platí a tak vedeme 2:0. Uklidňující třetí gól dává Ondra Kadlec, kdy mu krásnou přihrávkou posílá míč Matěj Horáček. Ale soupeř boj nevzdává a zvyšuje svůj tlak a hra se přelévá spíše na naši polovinu. Naši kluci jsou už unavení z prvního poločasu, do kterého dali všechny síly a nestačí už najednou soupeři. Tento tlak soupeře končí v 6 minutě gólem z rohu, který napoprvé Martin Pohůnek vyráží, ale soupeř míč doráží do naší svatyně. V desáté minutě hráč soupeře proniká a krásnou střelou snižuje na 3:2. V tu chvíli se ještě zvyšuje tlak soupeře na vyrovnání.  Zvýšit na 4:2 mohl v posledních minutách zápasu Lukáš, kdy mu krásně nahrál Matěj, ale bohužel střela šla mimo branku.

Za tento zápas bych chtěla hlavně pochválit Lukáška, Matěje a Pepu Švehlíka. A samozřejmě příznivce chaberského fotbalu, kteří závěr zápasu prožívali víc než kluci na hřišti.