24.09.2017 18:02

Mladší dorost: Sokol Stodůlky - SK Dolní Chabry 6:1

Ve třetím kole jsme zavítali na hřiště Stodůlek, které získaly z předchozích dvou zápasů stejně jako my dva body. Bohužel jsme se museli obejít bez Romana, Ondry, Emila a Lukáše Bolena.

Náš vstup do utkání byl strašidelný. Naše obrana vůbec nestíhala zachytávat náběhy domácích a po dvou akcích to bylo už ve 4. minutě 2:0. Kluci jako by byli duchem ještě někde v kabině. Vůbec jsme nedostupovali hráče, mlčeli jsme, nedokázali jsme si přihrát na tři metry. Zkrátka všechno bylo špatně. Další trest přišel už ve 14. minutě, když domácí útočník dostal na hranici vápna moc času a vyslal pěknou střelu přímo do šibenice. Promíchali jsme sestavu a hra se aspoň trochu uklidnila. Naše útočné snahy ovšem většinou okolo půlící čáry, jelikož jsme vepředu nebyli schopni podržet nebo zklepnout míč. Vytvořili jsme si pouze dva náznaky potom, co se bratři Švehlíkovi prokombinovali středem až před vápno, finální přihrávka na Filipa K. byla však v obou případech nepřesná. Ve 32. minutě se znovu zaradoval soupeř, když Zdenda vyslal svojí přihrávkou útočníka domácích do samostatného úniku, který vyústil ve čtvrtou branku, a do šaten se tedy šlo za nepříznivého stavu 4:0.

Do druhého poločasu jsme ale nastoupili jako zcela jiný tým. Kluci začali bojovat a měli jsme více ze hry. Na hrotu lítal neúnavně Vojta Vyšín a svým důrazným napadáním a důrazem vybojoval několik balónů. Vytvořili jsme si menší tlak, ale žádnou výraznější šanci jsme si nevytvořili. Naopak soupeř udeřil z prvního útoku a po naší nedůslednosti szvýšil už na 5:0. Hráli jsme ale dál a byli jsme lepším týmem. A postupně přicházely i šance. Nejdřív Pepa vyslal krásným pasem za obranu do úniku Filipa K., který ale míč před brankářem jen o chlup nestihl.  V 60. minutě už jsme se ale dočkali. Po akci vedené středem hřiště dostal míč ve vápně Vašek, který ho snadno uklidil do prázdné brány. Naneštěstí hned o dvě minuty později jsme zase zaspali v obraně, když jsme nedokázali uklidit míč do bezpečí a soupeř po centru ze strany znovu skóroval. I poté jsme ale hráli slušný fotbal. Obrovskou příležitost spálil Lukáš Ch., když se ocitl nikým nehlídaný ve vápně tváří v tvář gólmanovi, který jeho pokus na brankové čáře vykopnul. V závěru nás ještě párkrát podržel Mario, a tak konečné skóre zůstalo 6:1.

Škoda, dnešní poločasy byly jako den a noc. Kdybychom dokázali hrát v prvním stejně tak, jako ve druhém, nemuseli bychom odjíždět s prázdnou. Ale naše laxnost a individuální chyby nás stály lepší výsledek. Na druhou stranu za druhou půli si kluci zaslouží pochvalu, když bojovali na doraz i za rozhodnutého stavu. V útoku si skvěle vedli bratři Vyšínové, ve středu zálohy zase Švehlíkovi. Snad se nám tak příště podaří zahrát celý zápas.