13.11.2017 23:01

Mladší dorost: Slovan Bohnice - SK Dolní Chabry 3:1

V předposledním podzimním kole nás čekalo malé derby na horké půdě bohnického Slovanu. V sestavě chyběl Emil, Tadeáš, Ota a Martin Pohůnek, i tak se nás ale sešlo víc než dost, takže kvůli nouzi o dresy musel napůl zdravý Vojta zůstat jen na tribuně. Utkání mělo speciální náboj pro Vítka a Lukáše Bolena, kteří se na hřišti postavili proti svým starším bratrům.

Do zápasu jsme vstoupili lépe my. Dařilo se nám kombinovat a vypracovali jsme si několik slibných příležitostí. Především Ondra trápil domácí obranu svojí rychlostí a vypracoval si několik šancí. Nejdřív dostal pěknou přihrávku do vápna, ale se střelou otálel příliš dlouho. Pak za hranicí šestnáctky pěkně trefil skákající míč, s jeho pokusem si ale brankář poradil. Největší možností byl samostatný únik na bránu, ani ten ale bohužel neskončil gólem. A tak ,ve 20. minutě, přišel trest. Po centru z pravé strany si na malém vápně našel balón našel domácí útočník a propálil Maria. To nás trochu vykolejilo a hned o tři minuty později se soupeř radoval znovu. Dlouhý nákop Matěj nešťastně odvrátil ke kopačkám domácího hráče, ten přihrávkou našel volného spoluhráče, který skóroval do prázdné branky, a bylo to 2:0. To pro nás byla trochu rána a naše hra tím utrpěla. Do poločasu jsme si vypracovali pouze pár náznaků, větší šanci ale ne.

Do druhé půle jsme šli s touhou zvrátit nepříznivý výsledek. Naše útoky ale často brzdily zbytečné nepřesnosti. A v 53. minutě naše akcie definitivně klesly, když po našem nedůrau v obraně zvýšili domácí už na 3:0. I za takového stavu ale naši kluci bojovali a tlačili se dopředu. Zejména gymnazisté z Ústavní po hřišti skoro lítali, když je celý zápas neúnavně povzbuzoval jejich trojčlenný dívčí fanklub. Asi 20 minut před koncem jsme už už zvedali ruce, jenže Ondra po své akci groteskním způsobem dvakrát po sobě nastřelil brankovou konstrukci a domácí branka dál zůstávala zakletá. To se změnilo až v 67. minutě, kdy Ondra protrhl svoji smůlu a krásnou střelou přes zeď proměnil přímý kop. Jenže času zbývalo málo a obrat se nekonal. Naopak ještě v závěru Matěj šel do skluzu ve vápně a sudí nařídil penaltu. Tu Mario skvěle chytil, ale to bylo to poslední, co se v zápase stalo.

Velká škoda, za předvedený výkon jsme si určitě zasloužili minimálně bod. Ten nás ale stály naše chyby v obraně a neproměňování šancí. Herně jsme nebyli horším týmem. Nezbývá než vyhrát poslední zápas se Zlíchovem a doufat v úspěšnou jarní odvetu.

Sestava: Mario - Filip Kalous, Matěj, Filip Pavlovič, Martin - Vítek, Roman, Pepa, Michal - Ondra, Sam