17.09.2017 12:00

Mladší dorost: SK Dolní Chabry - Sokol Dolní Počernice 3:1

Do sobotního zápasu proti Dolním Počernicím jsme nastoupili v poměrně silné sestavě, když nám chyběli pouze Lukáš B., Ota a Zdenda. Naopak se do sestavy vrátil Ondra Fliegel, Pejša a po návratu z belgického angažmá také Emil Prchal.

Začátek utkání byl trochu nervózní z obou stran, a tak se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Pak jsme na pár minut polevili, soupeř si však žádnou velkou šanci nevytvořil. Poté jsme se chopili iniciativy my a více jsme drželi míč. Ve 12. minutě jsme se pěknou kombinací dostali až k vápnu soupeře, kde se k balónu dostal Pejša, který vyslal umístěnou přízemní střelu, po které se hostující gólman jen marně natáhnul - 1:0. Po vstřelené brance se tempo hry zvýšilo. My jsme si vypracovali několikaminutový tlak díky skvěle kopaným rohům od Ondry, ze kterých ale vzešla jen Filipova hlavička nad bránu. Ve 24. minutě nařídil rozhodčí přímý kop pro hosty po sporném faulu Emila. Centr jsme dokázali odvrátit, ale odražený míč poslal soupeř zpátky do šestnáctky, kde ho i díky nešťastné teči našel osamocený útočník hostí, snadno překonal bezmocného Maria a bylo srovnáno. To soupeře povzbudilo a pár minut byl lepším celkem, ale naše skvěle pracující obrana zvládla zneškodnit všechny jeho útočné pokusy. Pouze ve 30. minutě musel Filip P. hasit ztrátu míče ve středu hřiště a unikajícího soupeře zastavil jen za cenu žluté karty. Pak jsme se ale znovu dostali do útoku my a po dalším skvělém rohu ve 35. minutě fauloval soupeř ve vápně Kvápu a rozhodčí nařídil penaltu. K té se postavil Pepa a bezpečně proměnil. A hned o tři minuty jsme se radovali znovu. K přímému kopu dobrých 30 metrů od brány se postavil Ondra a jeho parádní projektil zapadl přímo pod břevno. Do šaten jsme tak šli za příznivého stavu 3:1.

Druhá půle už fotbalové kvality tolik nenabídla a zápas byl spíš o bojovnosti. Nutno však řici, že všichni bojovali na doraz a v soubojích jsme měli navrch, což soupeři nesli těžce, což vyústilo ve strkanici, po které musel na 5 minut vystřídat Kvápa. Hra se odehrávala znovu hlavně ve středu hřiště. My jsme hrozili hlavně z brejků, ale několik náznaků jsme v šance přetavit nedokázali. V závěru naopak ještě dvakrát zahrozil soupeř, ale v koncovce selhal. Skóre se tedy už nezměnilo a my jsme mohli oslavit první výhru v letošní sezóně.

Dnes opět skvěle zahrála kompletně celá obrana dirigována Filipem P. a Matějem. Mario v brance podal výborný výkon, když k pár zákrokům přidal i famózní hru nohou, což nám hodně pomáhalo. Ve středu zálohy se rychle uchytil Pejša, v útoku hodně zlobil Ondra. Slušnou porci minut také odehrál Vítek a počínal si výborně. Pochvalu ale zaslouží skoro všichni, protože jsme na hřišti nechali všechno. I tak je ale pořád velký prostor pro zlepšení, hlavně ve finální fázi nám pořád občas chybí klid. Do příště máme určitě na čem pracovat, ale s tímto výkonem můžeme být maximálně spokojení.

Branky: Pejša, Švehlík (pen.), Fliegel

Sestava: Sevček - Červinka, Pavlovič, Horáček, Švehlík M. - Prchal, Švehlík J., Pejša, Kalous - Fliegel, Poletín