19.11.2017 21:16

Mladší dorost: SK Dolní Chabry - FK Zlíchov 3:1

V závěrečném utkání podzimní části jsme doma přivítali FK Zlíchov, který se před zápasem krčil na posledním místě tabulky. Sešli jsme se v silné sestavě, z opor chyběl pouze Michal a Filip Pavlovič, takže kapitánskou pásku převzal Mates.

Už od první minuty jsme byli lepším týmem a Zlíchov jsme přehrávali. A i šance přišly poměrně brzo. První spálil Ondra, kdy ve vápně nedokázal kloudně vystřelit. Poté vašek na brankové čáře krásně obešel dva obránce a z levé strany vápna vyslal povedenou ránu, kterou brankář vyrazil na roh. Pár minut nato trefil Filip Kalous svým centrem jen břevno. Soupeř se dostával do útoku jen sporadicky, ale i tak si vypracoval po našich chybách solidní šance, které ale fantastický Mario zlikvidoval. V 18. minutě už jsme šli ale zaslouženě do vedení, když Roman našel ve vápně Ondru a ten propálil brankáře hostí. I dál jsme se tlačili do šancí, ale další gól jakoby nám nebyl souzený. Ondra se hbitě uvolnil na pravé straně a z rohu vápna vyslal jedovatou střelu, která znovu jen orazítkovala břevno zlíchovské svatyně. Ani pár dalších náznaků neskončilo brankou, a tak nám klid přinesla až 38. minuta, když znovu Roman ve vápně prostrčil míč na penaltu, kde ho Vojta Vyšín pohotově uklidil k tyči. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:0.

Druhý poločas už bouhžel nebyl tak va naší režii, jako ten první. Čato nám chyběl důraz a přesnost, a tak soupeř pomalu vystrkoval růžky. V 54. minutě se ze standardní situace prosadil soupeř hlavou, ale pro ofsajd nebyl gól uznán. Naneštěstí hned z rozehrávky jsme Zlíchovu doslova darovali srovnání, když Táda zahrál velice pomalou přihrávku na posledního Martina, ten prohrál souboj s útočníkem, který sám před Mariem nezaváhal. Inkasovaná branka nás trochu probrala a hra se přelévala ze strany na stranu. Začínalo se přiostřovat a oba celky byly trochu nervózní, což se projevovalo na kvalitě hry. Do šancí jsme ale hosty nepouštěli a v 80. minutě krásnou střelou pod břevno potvrdil vítězství Emil.

Navzdory ne úplně stoprocentí druhé půli jsme předvedli pěkný výkon a tři body zůstaly zaslouženě doma. Po podzimu tak máme 8 bodů a jsme na 10. místě před Spartakem Kbely a Zlíchov. Kluci si určitě zaslouží pochvalu za celou sezónu, protože i když se tolik nedařilo, vždycky na hřišti odevzdali maximum. Určitě ale je v našich možnostech, aby byl jarní bodový zisk ještě vyšší.

Sestava: Mario - Tadeáš, Martin, Matěj, Kvápa - Emil, Roman, Jožka, Filip K. - Ondra, Vašek

Vojta V., Honza, Ota, Lukáš B., Lukáš Ch., Samuel, Vojta D.