30.04.2011 14:56

Ml. žáci Zbraslav - Dolní Chabry 3 : 1 (0 : 0)

Na zápas na Zbraslavi jsme jeli tentokrát kompletní, až na Honzíka, který dorazil až na druhou půli. Na výborném terénu kluci zahráli výborně, ale bohužel na konci se radovali domácí. Zápas jsme nezačali vůbec špatně. Hned v úvodu napřáhl Šimon za velkým vápnem, ale jeho dělovka jen těsně minula soupeřovo břevno. Pak jsme zahrávali několik standartních situací, bohužel mimo závarů jsme z toho nic nevytěžili. Ale i soupeř se snažil hrát útočný fotbal a měl i šance, ale většina střel šla naštěstí do prostoru, kde stál Martin v brance. My jsme měli největší šanci ke konci první půle, když Petr Klouček netrefil míč z 10 m jak by chtěl a jeho střelu brankář zneškodnil. Poločas tedy sice přinesl zajímavý fotbal, ale bez branek.

Těch se diváci dočkali až ve druhé půlce. Do vedení jsme šli my, když Jáchym ve středu hřiště přistrčil Sašovi, který vyhrál soboj s hráčem Zbraslavi, pak využil pádu obránce a postupoval sám na branku soupeře, kde okolo vybíhajícího brankáře Zbraslavi chladnokrevně poslal míč do opuštěné branky a Chabry vedli 1 : 0.  Soupeř se tlačil více dopředu a naši obránci a záložníci se měli co ohánět, abychom udrželi naše vedení. Asi 15 min. před koncem zápasu přišel klíčový okamžik celého utkání. Soupeř nakopl míč na hráče Zbraslavi, který byl v asi 2metrovém ofsajdu, který byl hlavnímu rozhodčímu signalizován i pomezním rozhodčím ze Zbraslavi. Sudí však nepochopitelně nechal pokračovat ve hře. Jára hráče Zbraslavi, který byl v ofsajdu doběhl, ale protože byl atakován tak o míč přišel. Hráč Zbraslavi pak postupoval sám na Martina a nezaváhal. Po zápase  mi rozhodčí vysvětloval, že hráč Zbraslavi sice v ofsajdu byl, ale protože náš hráč se dotkl míče a hrál, tak nechal hrát dál, no a když se zmocnil míče tak už to ofsajd nebyl. Nevím podle mě hráč Zbraslavi, který byl v ofsajdu svým postavením a snahou hrát ovlivnil hru a tak se pískat mělo. No nic to je fotbal stále to bylo 1 : 1 a zápas byl otevřen. Šance byly na obou stranách, ale bylo vidět, že kluci byli vyrovnávací brankou přeci jen rozhozeni. Toho využil soupeř a po hezké akci po křídle přišla přesná nahrávka na volného hráče ve vápně, který střelou z první uklidil míč k tyči a Zbraslav 5 minut před koncem vedla rázem 2 : 1. Pak přišel z naší strany závěrečný tlak. V něm měl vyrovnání na noze Petr Klouček, ale jeho krásnou střelu z hranice vápna bravurně zneškodnil vysoký brankář Zbraslavi. Pak měl ještě šanci Saša, ale branka tam nespadla. Naopak soupeř v poslendí nastaveného času, kdy i naši obránci se už tlačili dopředu, postupoval sám na naši branku a střelou k tyči stanovil konečný výsledek na 3 : 1 pro domácí.

I přes prohru musím všechny hráče pochválit. Kluci předvedli řadu pěkných fotbalových akcí a se starším soupeřem drželi krok a až do poslední minuty jsme sahali minimálně po bodu. Někteří kluci to sice v kabině obrečeli, ale za svůj výkon se nemusí stydět. Všichni diváci viděli pěkný fotbal o který se útočnou kombinační hrou postarala obě mužstva.

Nejvíce mě dnes zaujal Petr Valenta v obraně,  Petr Závitkovský na kraji zálohy, Filip v jejím středu a v útoku Petr Klouček. V druhé půli se pak ještě výrazně probudil Saša. Ale i  všichni ostatní kluci dnes podali nadstandardní výkon a příště body určitě přijdou.