14.10.2010 20:05

Ml. žáci PSK Union - Chabry 2 : 1 (1 : 1)

Zápas s mužstvem Unionu jsme začali s velikým respektem. Důvodem pro to bylo, že soupeř byl zpravidla o hlavu větší než naši hráči. Naši kluci však působili fotbalověji. Šance si však vytvářel soupeř a měl častěji míč na svých kopačkách. Až v 10 minutě unikl po křídle rychlík Maty, našel ve vápně Sašu, který se prosadil přes obránce a vedle vybíhajícího brankáře zkušeně zavěsil. Dostali jsme se tak do vedení 1 : 0 z první vážnější šance. Soupeře tento výsledek viditelně rozhodil a začal kazit. Na druho stranu fyzicky byl na tom lépe a tak se častěji tlačil před naší branku. Naštěstí jeho střely končily zpravidla nad nebo vedle naší branky. Naši však také měli golovou šanci, když po faulu na Marka zahrával Jára přímý kop, který přeletěl celou obranou linii kde sprintoval Honzík, ale brankář vyběhnutím byl u míče o chvíli dříve. Bohužel na konci první půle se dostal ke slovu i soupeř. Poté, co jsme vystřídali střed zálohy a kluci ještě nebyli plně koncentrovaní, tak soupeř zachytil náš výkop do středu hřiště a dostal se přes naše obránce tvrdou ránou pod břevno srovnal na 1 : 1.

V druhé půli jsme se přeci jen dostávali více do šancí. Nejprve Honzík vysunul Jáchyma, který šel se Sašou na jediného obránce Unionu, bohužel naší akci zastavil ofsajd. V zápětí Petr Závitkovský výborně vysunul Petra Kloučka, ale nahrávka byla o kousek delší, takže byl u ní dříve brankář. Škoda v této fázi zápasu jsme byli lepším týmem. Soupeř však postupně hru vyrovnal a zejména po střelách z dálky neustále ohrožoval naší branku. Už to vypadalo na spravedlivou remízu (v každé půli bylo jedno mužstvo lepší), ale tentokrát se k nám štěstěna otočila zády. Soupeř podnikl rychlý průnik po své levé straně a z úhlu překonal vybíhajícího Martina. Škoda bod jsme si za druhou půlku zasloužili, ale to by třeba Ďáblice mohly taky říkat po prohře s námi, takže se nedá nic dělat. Kluci si aspoň poprvé zahráli pod umělým osvětlením na hezké umělé trávě.

Myslím , že všichni diváci musí naše kluky pochválit za bojovnost a odvahu v soubojích s většími kluky a za řadu hezkých akcí a zákroků. Pochvalu si tak zaslouží všichni, ale vyzdvihl bych výkon Saši, který dal dnes svoji první branku a neúnavně sváděl souboje s obranou Unionu.