29.05.2011 13:10

Ml. žáci Újezd P4 - Dolní Chabry 6 : 0 (3 : 0)

Před zápasem s vedoucím týmem tabulky dorazila k trenérovi řada omluvenek, což ve finále znamenalo, že jsme měli k dispozici přesně 11 hráčů a to ještě musel dorazit Dan Zorea, který několik měsíců prakticky nehrál. Zápas jsme nezačali vůbec dobře. Soupeř nás zatlačil k naší brance a po zbytečném zákroku Michala kopal penaltu, kterou bezpečně proměnil. Po chvíli po jednom z řady rohů se míč dostal k největšímu hráči domácích, který krásnou a  tvrdou střelou z 20 metrů nedal Michalovi v brance šanci. Hra se odehrávala v první půli prakticky jen na naší půlovině. Soupeř byl v trvalém tlaku a jen se štěstím jsme odolávali útokům soupeře. Dvakrát nás zachránil Vasyl (vykopával z brankové čáry) a dvakrát Michal zneškodnil tvrdé střely soupeře. Naši hráči v záloze a v útoku byli zcela neškodní. Jediný, kdo snesl přísnější měřítko byl Saša, který se rval o každý balon. Bohužel byl osamocený a tak i když zatáhl hru k soupeřovu pokutovému území, tak nebyl nikdo, kdo by se za ním obtěžoval běžet (z útoku a zálohy). Soupeř přidal ještě třetí branku v první půli a to si myslím byl pro nás, s ohledem na předvedenou hru, ještě přijatelný výsledek.

V druhé půli se obraz hry nezměnil. Soupeř přes naši zálohu přecházel bez větších problémů a ve 3 - 5 hráčích v náběhu se valil na naše 3 obránce (někdy jen na osomoceného Šimona). Zejména přes naši levou stranu se valil jeden rychlý útok za druhým. Soupeř z těchto útoků vytěžil další 3 branky. Naše útoky byly i ve druhé půli zcela neškodné. Fotbal se snažili hrát jen 4 hráči. Vasil se Šimonem v obraně a na levé straně Petr Závikovský se Sašou. Ostatní hráči bohužel, když dostli míč, tak jej odevzdali soupeři. Saša za celý zápas nedostal jedinou přihrávku za obranu Újezdu a pro všechny míče si musel doběhnout i do stran. Hrál tak vlastně i za svá křídla v útoku (Dana a Jáchyma, kteří všechny míče buď ztratili nebo se k nim vůbec nedostali). Záloha mimo Petra Z. se do hry vůbec nedostala. Honzík na pravé stráně jako by nebyl a když už měl míč na kopačce, tak jej přihrál soupeřům. To samé náš střed Petr. K s Marečkem neútočili, ani nebránili, takže obraz hry byl opravdu nehezký. Bránili jsme se jen odkopy z obrany a soupeř hezkými kombinacemi po zemi a do volného prostoru nás krásně rozebíral. Když v poločase místní hlasatel hlášil, že hraje Újezd se Sokolem Dolní Chabry, tak i když náš název řekl špatně, tak se mu nemůže nikdo divit, protože naše hra skutečně vypadala spíše jako když si jdou zahrát kluci se Sokola nebo z nějakého školního kroužku. Zejména výkon hráčů, kteří fotbal hrají řadu let (Honzík, Jáchym, Filip, Petr K.,,) byl pro mě a asi i pro naše příznivce velkým rozčarováním.  Omluvu bych nehledal ani v tom, že jsme nebyli kompletní nebo že soupeř měl 3 velké hráče ročníku 1998. Obojí je sice pravda, ale do zápasu nás nastoupilo 11 stejně jako soupeř a i v také sestavě jsme měli předvádět lepší hru.Soupeř nastoupil převážně s hráči ročníku 2000 (i 2001), takže na řadě postů jsme naopak měli věkovou i výškovou převahu my (bohužel to nebylo herně vidět).

Škoda tímto nejhorším výkonem v sezoně, jsme si trošku pokazili jinak hezký herní obraz celého ročníku, kde kluci i když nakonec prohráli, tak se soupeřem hráli vyrovnanou partii. To se ale o dnešním zápasu říci nedá. Ale všechno zlé je k něčemu dobré a alespoň nás soupeř řádně vyučil a odkryl nedostatky a chyby jednotlivých hráčů. Snad to kluky bude motivovat k tomu, aby se příště takových výpadků vyvarovali a podstatně zlepšili svůj přístup ke hře a fotbalu.