11.04.2011 08:47

Ml. žáci Třeboradice - Chabry 1 : 0 (1 : 0)

Na první mistrovský zápas jsme se vydali do nedalekých Třeboradic. Hrálo se na velice pěkném terénu za krásného fotbalového počasí. Konečně měl trenér k dispozici všechny hráče, což se nám v zimní přípravě nikdy nepovedlo. Vědomi si své síly a postavení v tabulce jsme nastoupili v ofenzivním rozestavení 3 - 4 - 3. Od začátku zápasu se hra odehrávala spíše na půlce Třeboradic. Z našeho tlaku jsme však vytěžili jen několik rohových kopů. Soupeř hrozil spíše jen z rychlých protiútoků. Po jednom z nich se po levé straně odražený míč dostal v našem pokutovém území k Honzíkovi, který jej chtěl odvézt do bezpečí, bohužel zezadu jej srazil hráč Třeboradic a zmocnil se míče. Michal v brance očekával, že se bude pískat faul (stejně jako to čekali všichni díváci), bohužel se tak nestalo a hráč Třeboradic tak mohl pohodlně skorovat a my prohrávali 1 : 0.  Kluky to příliš nerozhodilo, nadále se tlačili směrem k brance Třeboradic. Největší šanci jsme měli, když Martin Škurek běžel sám na branku hostí, soupeřův obránce jej asi 15 metrů držel za dres, ale rozhodčí odpískal jen faul a nevytáhl ani kartu. Z následného přímého kopu jsme bohužel nic nevytěžili. Další šance měl Saša, ale jeho střelu zastavil brankář a následnou šanci ofsajd. Kluci při snaze střelit branku se však zbytečně cpali dopředu, takže se stávalo, že praví záložník byl na místě pravého útočníka a naopak naše pravé křídlo chtělo hrát ve středu pole. Tímto jsme zbytečně zhušťovali střed hřiště a neroztahovali hru do šířky. Tohle vysokým hráčům soupeře, které měl v obraně a v záloze vyhovovalo.

Do druhé půle jsme nastoupili s jednogolovým mankem. Kluci přidali na aktivitě a neúnavně dobývali branku Třeboradic. Bohužel Třeboradice se v druhé půli zakopali před svým pokutovým územím a bránili v 10 hráčích jednobrankové vedení. Jestli v první půli ještě hráli i na naší půlce, pak v druhé půli se tam prakticky nedostali. Náš brankář se v druhé půli prakticky nedotkl míče. To naopak na druhé straně se měl brankář co ohánět. Jen Saša šel sám na branku domácích 3x, ale bohužel své šance neproměnil. Ani střely Filipa, Honzíka, Petra Kloučka nebo Járy branku nepřinesly. Soupeř navíc zkušeně kouskoval hru ať už pomalou rozehrávkou nebo poleháváním na hřišti, takže z  našeho tlaku jsme v druhé půli nevytěžili víc než řadu rohových a volných kopů a tak zápas zkončil 1 : 0 pro domácí.

Škoda, i když naši kluci byli fotbalovější, tak když se nedá branka, tak se prostě vyhrát nemůže. Každopádně bylo na co koukat a naši hráči bojovali až do samého závěru a v průběhu hry předvedli řadu pěkných akcí.