04.09.2010 19:40

Ml. žáci Dolní Chabry - Třeboradice 4 : 0 (1 : 0)

První soutěžní zápas mladších žáků na velkém hřišti jsme očekávali v napětí, jak se kluci s velkým hřištěm a jinou soutěží vyrovnají. Naši kluci bohužel nenastoupili kompletní. V brance chyběl Martin Dvořák a v obraně v přípravě výborně hrající Petr Valenta. Trenér si tak musel půjčit ze starší přípravky Marka a Martina a oba se určitě neztratili.

Zápas jsme začali dost nervózně. Hráli jsme složitě, nedrželi jsme si své posty a hra se odehrávala zejména ve středu hřiště, kdy byla k vidění řada soubojů. Soupeř hrozil zejména z rychlých brejků. My jsme naopak zahrozili až asi po čtvrthodině hry, kdy Honzík levačkou těsně minul branku Třeboradic. Vzápětí byl po průniku faulován ve vápně Petr Závitkovský a měli jsme možnost pokutového kopu. Petr Klouček sice mířil k tyči, ale brankář jeho penaltu parádně vyrazil. Petr Klouček v zápětí svou chybu napravil. Na pravé straně ideálně uvolnil Martina Škurka, který postupoval sám na branku soupeře. Martin však ještě nahrál zcela volnému Petrovi Závitkovskému, který pohodlně skoroval do prázdné branky a vedli jsme 1 : 0. Za chvíli mohlo být vyrovnáno, ale Michal včasným vyběhnutím daleko za vápno celou situaci vyřešil. Naopak jsme my mohli zvýšit na 2 : 0, když Honzík přiťukl Jáchymovi, který se ideálně uvolnil, ale zblízka trefil jen brankáře hostí.

Pak se nám zranil do té doby výborně hrající Jarda, což znamenalo další komplikaci (už nebyl kdo nastřídání), ale doufáme, že Jarda bude do příštího zápasu v pořádku.

Do druhé půle jsme šli s vědomím, že sice vedeme 1 : 0, na druhou stranu máme dost zalátanou sestavu a spousta hráčů hraje na postech, kde ještě nikdy nehráli - Šimon šel hrát stopera, Honzík střed zálohy, Vasil Levého obránce apod.

Naštěstí jsme brzy zvýšili na 2 : 0, když Martin Škurek tentokrát ideálně uvolnil Jáchyma a ten tentorkát už nezaváhal a zvýšil na 2 : 0. Kluci v druhé půli už hráli podstatně lépe než začátkem půle první. Více jsme kombinovali a hráli po křídlech. Z jedné takové kombinace jsme přidali i třetí branku, když tentokrát Marek poslal nahrávku na Petra Závitkovského a ten střelou k opačné tyčce dal 3. gol Chaber. V závěru zápasu jsme ještě přidali jednu branku, když Petr Klouček uvolnil Petra Závitkovského a ten střelou k tyči upravil na konečných 4 : 0 a dovršil svůj hattrick.

Kluci dneska všichni výborně a na hranici svých možnosti. Speciální pochvalu bych dnes dal Míšovi v brance, který neudělal žádnou chybu a v první půli nás i dvakrát podržel. V obraně zahrál výborně Šimon, který šéfoval obraně společně s Filipem. Ondra s Vasilem výborně pokryli soupeřovy rychlé útočníky a k ničemu Třeboradice nepustili. Záloha pracovala výborně. Petr Závitkovský byl na levé straně k neudržení, stejně jako na druhé straně Jáchym. Ve středu Honzík s Markem se snažili jak o podporu útoku, tak i poctivě bránili. V útoku Petr s Martinem svou bojovností a rychlostí dávali zabrat o dvě hlavy vyšším obráncům. Suma-sumárum kluci předvedli hru, která se líbila nejen jim, ale určitě i divákům.