16.05.2011 08:56

Ml. žáci Dolní Chabry - PSK Union 2 : 3 (0 : 1)

Na domácí zápas s druhým mužstvem tabulky jsme dorazili ve značně kombinované sestavě. Ze základu chyběli Petr V., Petr Z., Honzík, Ondra, což při našem úzkém kádru znamenalo, že nás bylo přesně 11. První půle byla ve znamení trvalého tlaku hráčů PSK Union, z kterého vytěžili také úvodní branku, když soupeřův hráč proběhl po levé straně naší obranou a tvrdou ranou nedal Martinovi v brance šanci. Jen díky dobře hrající obraně Šimon - Vasil - Filip jsme neinkasovali více branek. V útoku jsme se první půli prakticky na nic nezmohli. Naši útočníci nedokázali udržet míč na polovině hostí a tak není divu, že jsme v první půli prakticky neohrozili branku PSK Union.

Ve druhé půli se hra přeci jen vyrovnala. Obrana nadále pracovala perfektně a k ní se přidala naše záloha, která více držela míč a kolmými přihrávkami po zemi za obranu hostí vysílala dopředu rychlého Sašu. Během prvních 10 minut tak běžel Saša 3 x sám na brankáře, ale bohužel neproměnil. A tak se opět potvrdilo staré známe "nedáš - dostaneš". Soupeř z  nenápadného útoku zvýšil na 2 : 0. Když v zápětí zvýšil přehozením Martina na 3 : 0 zdálo se, že je o zápase rozhodnuto. Proti byl ale Vasil, který si naběhl na odražený míč po našem rohu a krásnou střelou pod břevno z dobých 20 metrů nedal šanci brankáři hostí a snížl na 3 : 1. Pak dostal Saša přesnou přihrávku od Jáchyma a postupoval sám na branku hostí a tentokrát se již nemýlil a snížil na 2 : 3. Do konce již mnoho času nezbývalo, přesto jsme se snažili dát vyrovnávací branku a to se nám málem povedlo, když opět Saša běžel v poslední minutě sám na branku PSK, ale vysoký brankář hostí jeho šanci zlikvidoval (vyrazil na roh). Rohový roh už nás bohužel sudí nenechal rozehrát a tak jsme zápas těsně prohráli 3 : 2.

Škoda, za výkon v druhé půli jsme si vyrovnání zasloužili, ale na druhou stranu je třeba říci, že v první půli jsme hráli velice špatně  a soupeř nám mohl vstřelit daleko více branek. Všichni kluci na hřišti ale bojovali a zejména v druhé půli předvedli i řadu rychlých fotbalových akcí. Proti starším klukům a druhému mužstvu naší skupiny se kluci vytáhli.  Škoda, že jsme nebyli kompletní, protože věřím, že v plné síle bychom PSK Union (alespoň v té sestavě, v jaké nastoupil u nás) pravděpodobně porazili.