02.10.2010 13:53

Ml. žáci Ďáblice - Chabry 1 : 3 (0 : 1)

Na derby mladších žáků jsme se vypravili do Ďáblic. Zápas z naší strany (zejména v první půli) nebyl vůbec pohledný. Hráli jsme složitě přes zahuštěný střed hřiště. Často jsme se zbavovali míče a s urostlými zadáky soupeře si naši hráci nedokázali poradit. Naopak rychlí hráči Ďáblic dělali našim hráčům v obraně výrazné problémy. Soupeř se dostal tak i do dvou vyložených šancí, ale jednou nás zachválilo břevno a jednou  tygří skok Martina v brance. Opět se ukázala stará fotbalová pravda nedáš do staneš. V poslední minutě po jedné z mála rychlých křídelních akcí vybojoval Petr Klouček roh. Sám jej rozhrál na Jáchyma, který si kličkou připravil střeleckou pozici a s přispěním obránce dal náš první gol. Naším vedením 1 : 0 (objektivně řečeno nezaslouženým)  skončila i první půle.

Do druhé půle vkročil lépe soupeř, když nás asi 7 minut prakticky nepustil přes půlku. Výsledkem tohoto tlaku bylo i několik rohových kopů. Po jednom z nich rozhodčí odpískal proti nám poměrně přísnou penaltu, kterou hráč Ďáblic s přehledem proměnil. V tuto chvíli to s námi vypadalo všelijak. Kluky ale vyrovnávací branka nesložila, ale naopak nabudila k podstatně lepšímu výkonu. Najednou nás bylo plné hřiště a odstávali jsme se i před branku soupeře. Jednu naší akci těsně před vápnem zastavil soupeř jen za cenu nedovoleného zákroku. Náš nepřímý kop zahrával Ondra, který přistrčil míč Petrovi Kloučkovi a ten střelou překvapil do té doby bezchybného brankáře Ďáblic. Velkou práci u této branky odvedl Maty, který do poslední chvíle clonil před brankářem a zakrýval mu výhled. Výsledek 2 : 1 byl určitě příjemnější a dodal naší hře klidu. Soupeř se však také nevdával a neustále hrozil z rohových kopů nebo rychlých protiútoků. Naše obrana ve složení Ondra, Vasyl, Šimon a Jarda pracovala bezchybně a soupeře prakticky k ničemu nepustila. Naopak agilní Jarda našel ideálně ve vápně Jáchyma, který si ještě povodil dva obránce a střelou vedle vybíhajícícho brankáře stanovil konečný výsledek na 3 : 1 pro Chabry. Možná by tomuto utkání slušela remíza, ale Ďáblice branky nestřílely, ale my ano a vzhledem k tomu, že fotbal se hraje na goly, tak 3 body se vezou z Ďáblic naši mladší žáci.

Pochvalu za bojovnost dnes zaslouží všichni. V obraně byl nejvíce vidět Ondra, v záloze hrál na velkém prostoru Honzík s Markem a v útoku Petr Klouček. Při absenci Petra Závitkovského převzal střeleckou taktovku Jáchym a to je moc dobře.  Svoji premiéru si odbyl Saša a určitě nezklamal. Fyzicky je na tom výborně a až si zvykne na náš styl hry a velké hřiště bude jedním z klíčových hráčů.