12.09.2010 09:03

Ml. žáci Chaber - Smíchov 1 : 0 (1 : 0)

Na dnešní zápas zavítal soupeř se Smíchova. Naši kluci nastoupili tentokrát kompletní a dle hesla, že vítězná sestava se nemění, tak i v takovém rozestavení, s kterým porazili v minulém kole Třeboradice. Dnes nás však čekal jiný a viditelně těžší soupeř. Přesto jsme mohli jít záhy do vedení, když Matin Škurek dostal ideální nahrávku v šestnáctce, ale místo střely se snažil hledat ještě dalšího spoluhráče. Hra se pak odehrávala spíše ve středu pole a mezi oběma šestnáctkami. Až po rychlé akci po pravé straně, kdy Petr hodil rychle aut na Jáchyma, který odcentroval na Petra Závitkovského a náš elitní střelec této sezony nezaváhal ani tentokrát a poslal Chabry do vedení. Soupeř se však nechtěl smířit s tímto stavem a snažil se vstřelit vyrovnávající branku. Naštěstí jsme měli v obraně opět dobře hrajícího Šimona a rychlého Járu, který nastoupil i s pochroumaným kolenem z minulého zápasu. Takže stav 1 : 0 vydržel až do konce první půle.

Do druhé půle jsme nastoupili značně nesoustředění a soupeř mohl vyrovnat ze závaru v našim velkém vápně. Naštěstí jsme brzo vyrovnali hru a snažili jsme se dát druhou branku. Bohužel z žádného rohu ani centru branka nepadla. Ale ani soupeř neměl vyloženou šanci a tak zápas jsme dotáhly do vítězného konce.

Dnes jsme neviděli tak pohledný fotbal jako minule, ale je třeba říci, že nám soupeř moc nedovolil, takže vítězství je určitě velice cenné. Kluci vítězství vydřeli a i když se jim hra nedařila podle představ, tak nevypustili žádný souboj nebo akci. Dobře dneska zahrála celá obrana, v záloze toho hodně naběhal Honzík a příjemným překvapením byl výkon Matyho, který nastoupil poprvé v zápase na velkém hřišti.