04.09.2011 20:07

Ml. žáci B - SK Nusle : SK Dolní Chabry 2:5 (0:1)

První zápas týmu mladších žáků B proběhl na horké půdě Nuslí. Po opatrném začátku a vyrovnané hře se náš tým začal prosazovat a zatlačil soupeře do obranné zóny. Na soupeřovu bránu se hrnul jeden útok za druhým, ale skóre se ne a ne pohnout k našemu dobru. Až ve 23.minutě po hrubém faulu na Šimona byla odpískána penalta a tak svitla naděje na gól.  K míči se postavil Petr Klouček a.....nedal. Naštěstí nezahořkl a vyprovokoval se k výbornému výkonu, který se projevil záhy v podobě nádherného centru (z rohového kopu) na Šimona, jenž trefil balon hlavou tak nádherně, že brankář neměl šanci - 1:0 pro Chabry! Tak skončil i celý první poločas.

Do druhé půle jsme nastoupili v představě, že soupeře smeteme. Opět jsme útočili, ale v této euforii jsme zapomněli bránit a po brejku soupeře jsme byli potrestáni 1:1. Začali jsme však znovu bojovat a po pěkné akci Davida, kdy však brankář míč vyrazil, Jáchym s konečnou platností balon uklidil do branky soupeře - 2:1. Ale co čert nechtěl - soupeřům se povedl další brejk - 2:2. Začali jsme podléhat panice a litovat hromadu neproměněných šancí. Naštěstí Péťa Klouček nezoufal a střelou k tyči definitivně odčinil zahozenou penaltu - 3:2. Pak se projevil geniální trenérský tah - nasazení Dominika do útoku. Šimon poslal projektil na soupeřovu bránu, Dominik tečoval - 4:2. Poté Dominik své angažmá v útoku završil i druhým gólem - 5:2, což byl i konečný výsledek zápasu.

Fotbal to byl pohledný, některé akce by snesly přísné měřítko kvality. Na druhou stranu jsme si vyzkoušeli modelovou akci - z metru netrefit prázdnou bránu, a to hned dvakrát. Celkově jsme si vítězství zasloužili, ale musíme pogratulovat i soupeři ke kvalitnímu výkonu.

Sestava: Michal - Filip L., Naty, Tomáš, David H., Marek, Dominik, Petr K., Petr H., Šimon, Jára, Jáchym

Branky: Dominik - 2, Šimon - 1, Jáchym - 1, Petr K. - 1