04.04.2012 21:24

Ml. žáci A Stodůlky - Chabry 2 : 3 (1 : 0)

Áčko mladších žáků se vydalo ke svému prvnímu zápasu do Stodůlek, tedy mužstva, které nás notně potrápilo již na podzim. Hráči Stodůlek, ač mladší než naši kluci, byli rozhodně pro nás více než důstojným soupeřem i na jaře. My jsme museli trošku improvizovat v obraně, neboť nám chyběl Vasil a tak na jeho místo se postavil Honzík. Hrálo se na těžkém terénu. Naši hráči se snažili více kombinovat a soupeř naopak využíval svých rychlých hráčů k bleskovým protiútokům  Nutno říci, že do vážné šance jsme soupeře moc nepouštěli. Nám kombinace vázla. Kluci se sice o ní snažili, ale na těžkém terénu to ne vždy vycházelo. Navíc nám zcela chyběl pohyb bez míče a větší dravost v útoku. Taky někteří hráči drželi balon více než bylo někdy nezbytně nutné. Tohle všechno znamenalo, že jsme ani my neměli vážnější šanci mimo střel Petra Kloučka a Šimona, které však brankář domácích kryl. A tak zahrozil soupeř, který rychle přenesl hru před naši branku a špatná komunikace mezi obráncem a brankářem znamenala, že k míči se dostal hráč Stodůlek a pohodlně skoroval. Takto skončila i první půle.

V druhé půli jsme všichni doufali, že konečně to tam spadne - a spadlo, bohužel opět do naší branky. Stodůlky vybojovali míč u pomezní čáry, rychle přenesly míč na pravou stranu, kde nikým neatakovaný hráč krásnou střelou do šibenice zvýšil na 2 : 0 pro Stodůlky. To byla studená sprcha. Naši kluci to ale nezabalili. Trenér vysunul vysokého Honzíka z obrany do útoku, což naší ofenzívě značně prospělo. Rázem jsme se dostávali do šancí. Bohužel jsme z nich vytěžili jen řadu rohových kopů. Až po pěkné kombinaci Honzík dostal míč do běhu a levačkou snížil na 2 : 1. Pak mohl po přistrčení Šimona toto zopakovat, ale brankář jej skvělým zákrokem vychytal. Nicméně 5 minut před koncem Honzík vystřelil a brankář jeho střelu stačil jen vyrazit k dobíhajícímu Petrovi Kloučkovi, který srovnal na 2 : 2. Už to vypadalo, že takto zápas skončí, ale naši kluci hráli jako v Premier league až do poslední minuty a vyplatilo se. 2 minuty před koncem se míč na pravé straně dostal k Honzíkovi, který tvrdou střelo k tyči rozhodl utkání. Výsledek 3 : 2 je asi pro soupeře krutý. Hráči Stodůlek působili opravdu sympatickým dojmem a za svůj výkon si nějaký bod zasloužili, ale jestli budou takto hrát i dál, tak body se určitě dostaví. My naopak bychom měli svůj výkon zlepšit, neboť proti jiným soupeřům by to už stačit nemuselo. Dnes zahrál výborně Jára v obraně s Honzíkem a taky výrazné zlepšení ukázal Petr H.