15.10.2011 18:43

Ml. žáci A Čechie Smíchov - Chabry 1 : 3 (0 : 2)

Na zápas o první místo v tabulce měl trenér k dispozici jen jednoho hráče na střídání. Dílem zato mohla naše marodka (Tomáš, Petr. K.) a dílem zápas našeho B-mužstva v ten sam den a tím i absence hráčů, kteří chodí vypomáhat Áčku (Marek, David). A tak musel do dresu i Martin Škurek, který jen doprovázel bráchu na zápas a čekal jej zápas starší přípravky. Ostatní hráči kádru áčka se však dostavili v plné formě a to bylo rozhodujíící.

Zápas začal na těžkém terenu opatrně. Postupně však Chabry získávaly mírnou územní převahu a dostávali jsme se i do šancí. Bohužel vždy chyběl kousek ke vstřelení branky. Citelně dnes hlavně chyběla rychlost a dravost Petra Kloučka, ale to jsme nahradili důrazem Dominika. Brankář, obrana i záloha pracovala prakticky bezchybně a v obraně jsme soupeře k ničemu nepustili. Dopředu už to bylo horší. Sázeli jsme spíše na útoky po křídlech, které však často končily nepřesnou finální přihrávkou nebo naši subtilní útočníci (Martin, Maty) byli odstaveni nebo přikryti většími obránci Smíchova. Neznamená to, že bychom hráli špatně. Soupeř byl dnes prostě velmi kvalitní a nedával nám v útoku tolik prostoru. Přesto jsme skulinku v jeho obraně našli. Martin Ś. byl na hranici pokutového území zezadu faulován, což jinak solidní rozhodčí nepotrestal, nicméně byl nucen přerušit hru, aby mohl být Martin ošetřen. Poté jsme soupeři vrátili míč, ale obránce Smíchova posunul míč před vlastní branku, kam si naběhli Dominik a střelou k tyči poslal Chabry do vedení. Pak po kombinaci Jáchyma se Šimonem se míč dostal k Honzíkovi, který se šikovně uvolnil ve vápně a podél brankáře Smíchova dal naši druhou branku. S tímto skore byla i ukončena i první půle.

Do druhého poločasu nastoupil soupeř očividně s touhou ještě něco se zápasem udělat. Zvýšil důraz a častěji se dostával na naší polovinu. Dlouhými nákopy se dostával za naši obranu, takže dokonce dvakrát běžel útočník soupeře sám na našeho brankáře, ale jednou Martin a jednou nepřesné zakončení nás zachvánilo od inkasování. I my jsme měli několik slibných příležitostí zejména po rohových kopech, ale branka se nedostavila. A tak podle známeho hesla nedáš-dostaneš přišlo snížení Smíchova. Nechali jsme chvilku odkrytý střed hřiště a hráč Smíchova nechytatelnou střelou k tyči snížil na 2 : 1. Útoky se střídaly na obou stranách. Našim hráčům, však již pomalu docházely síly a všichni jsme více než na hřiště koukali na hodinky, kdy už bude konec. Klid nám zajistil Dominik, kterému přiťukl míč Martin a Dominik dělovkou prostřelil brankáře. Do konce zápasu jsme již soupeře k ničemu nepustili a zaslouženě si vezeme ze Smíchova veledůležité 3 body. Všichni hráči z Chaber dnes odvedli maximum a sehráli výborný zápas se soupeřem, který byl zatím v letošní sezoně nejkvalitnější.Kluci výborně.

A ještě jeden pěkný komentář k tomuto klíčovému zápasu od pozorného diváka:

V prvním poločase se hrálo skoro výhradně na polovině hřiště soupeře. První velkou šanci měl Šimon, když ve 13. minutě dal po rohovém kopu hlavou mimo bránu. Ve 27. minutě vybojoval Šimon u rohového praporku míč a z jeho centru sklepl nohou do brány soupeře Dominik na 0:1. Druhý gól dal Honza pěknou střelou k zadní tyči - 0:2.

Na začátku druhého poločasu jsme kopali sérii 3 rohů, kdy jsme dvakrát hlavičkovali mimo bránu - jednou Dominik, podruhé Šimon. Vyvinuli jsme dost velký tlak, soupeř se na naši polovinu skoro nepodíval. Nicméně ve 42.minutě utekl našemu obránci útočník a šel sám na Martina. Martin sice později, ale přece jen vyběhl a snížil úhel a soupeř vystřelil vedle brány. Osamocená akce soupeře však neukončila náš tlak. V 50.minutě střílel z dálky Maty, brankář jen vyrazil, ale Jáchym dorážel jen do brankáře. O minutu později střílel Šimon pěknou střelou nad. O další minutu později to tam ale spadlo nám. Soupeř se po delší době podíval na naši polovinu a střelou přes hráče snížil k tyči - 1:2. V 53. minutě se po skrumáži před bránou soupeře ocitli sami naši dva hráči, ale nedali. V 63. minutě se Dominik prokličkoval před brankáře a zvýšil na 1:3.

Po celý zápas jsme byli lepším týmem a především díky výborné obraně (Jára, Vasil) jsme soupeře nepustili do mnoha akcí, výhra byla zasloužená.

Sestava: Martin D. - Vasil, Jára, Petr V., Šimon, Honza, Maty, Jáchym, Dominik, Martin Š.

Branky: Dominik 2, Honza