02.10.2010 15:46

Ml. přípravka Klánovice - Chabry 0:6 (0:4)

Do dnešního utkání jsme nastoupili jako favorité, sebevědomě, a to tak, že někteří hráči si nechali doma kopačky. Z důvodu nemoci chyběl Kryštof Latka, tak nezbývalo než udělat změny v základní sestavě. Alex se posunul z levé zálohy do obrany.

Úvod utkání patřil však domácím, kteří se projevovali aktivní hrou. Naši kluci nebyli ve své kůži, z čehož za stavu 0:0 vyplynul 1. pokutový kop po faulu Vojty. Soupeř však penaltu neproměnil a naše kluky tato situace nakopla k aktivnější hře, z čehož nakonec padla naše první branka. Hra byla vyrovnaná, ale nám se stále příliš nedařila kombinace a hráli jsme v chumlech. Poté přišla další akce na naši bránu a byl odpísknutý další pokutový kop, kdy Marťas dal tělo a soupeř upadl. Ani tuto šanci soupeř nevyužil, protože náš gólman mu nedal šanci a míč vyrazil. Vojta opět naše kluky podržel a do všech zákroků šel opravdu hlava nehlava. Po této akci došlo k další změně v sestavě, kdy si Matěj H. vyměnil post s Alexem a posunul se do obrany. V tuto chvíli jsem začali mít navrch, Matěj vyvážel míče dopředu a začaly se ukazovat naše přednosti. Druhý gól dal Jirka po špatném výkopu soupeřova brankáře. 3. gól přidal Jirka, když se mu po několika nakopávkách podařilo protlačit míč do brány. Do konce poločasu si dal ještě Zdenda svůj premiérový gól po akci Jirky a zakončil tak poločas 0:4 pro nás.

Do druhé půle jsme nastoupili konsolidovaní s respektem k soupeři a nic jsme nepodcenili. Soupeře jsme již nepouštěli do žádných vyložených šancí. Bohužel se naše hra utápěla ve spoustě nepřesností a to i díky velmi tvrdému míči, který stál naše kluky hodně sil. I přesto se nám ke konci utkání podařilo předvést několik krásných akcí, které se nám povedlo dvakrát proměnit. Za zmínku stojí zejména akce při 6.brance potom, co Matěj obešel 3 hráče a přihrál Lukášovi „do uličky“ a ten pak nedal brankáři soupeře šanci. Toto byla akce z těch, kterých jsme si představovali více.

Hodnocení zápasu:

S vítězstvím jsme samozřejmě spokojeni. Absence Kryštofa nás zaskočila, ale kluci se s tím poprali a za to si zaslouží pochvalu.

Zvláštní poděkování patří panu Horáčkovi z Klánovic, který půjčil našemu kapitánovi Matějovi Horáčkovi kopačky. Děkujeme! Matějovi kopačky přinesly vyhlášení „hráčem zápasu“.

Góly: Jirka (2x), Lukáš (3x), Zdenda (1x)

Přihrávky: Matěj (2x), Jirka (2x)

Sestava: Vojta Vyšín, Maty Horáček, Jirka Šmicer, Luky Böhm, Marťas Švehlík, Alex Bárta, Kryštof Rejka, Péťa Šimeček, Adámek Vašíř, Ondra Kadavý a Zdenda Jakubínský