17.04.2010 12:39

Ml. př. Žižkov - Dolní Chabry 0 : 1 (0 : 0)

Zápas o pátou příčku tabulky jsme hráli s mužstvem Unionu Žižkov. Zápas jsme začali velice dobře. Soupeře jsme prakticky k ničemu v první půli nepustili a Žižkov neměl žádnou nebezpečnou situaci nebo střelu na branku. Obrana fungovala spolehli stejně tak i záloha s útokem. Jen ta koncovka… Největší šanci měl Lukáš, kdy po střele Martina Škurka se mu nepodařilo dopravit míč do odkryté branky. Poločas tak skončil 0 : 0, i přes naší výraznou převahu.

V druhé půli se hra přeci jen vyrovnala. Žižkov se dostával do rychlých brejků, ale naše obrana si s nájezdy soupeře poradila. Výborně zahrála naše obraná dvojice Bořek s Emilem. Oba kluci nejen výborně a čistě odebírala míče soupeři, ale dokázala i přesně rozehrávat míče na naše záložníky. V záloze zejména Matěj předváděl krásné akce. Martin Škurek bojoval,  snažil se vyvážet míče a dlouhými pasy zásobovat naše útočníky, ale už jsme viděli od něj lepší výkony. V útoku statečně bojovali naši menší útočníci s většími obránci soupeře, ale prosadit se bylo těžké. Lukášovi se často dařilo obejít 1-2 hráče soupeře, ale drží často míč na kopačkách více než je zdrávo a za každou cenu se snaží svojí akci zakončit střelou, i když přihrávka volnému hráči. by byla většinou efektivnější.

Každopádně všichni kluci bojovali jako lvi a k vidění byla řada hezkých akcí. Jen ten gol ne a ne dát. Takže osud zápasu vzaly do svých rukou dva nejmladší hráči na hřišti (oba ročník 2003). Jirka Šmicer rozehrál nebezpečně rohový kop, dezorientovaná obrana Žižkova poslala míč ke svému brankáři, který na brankové čáře stačil ještě zabránit vlastnímu golu, ale golové důrazné dorážce Kryštofa Latky již zabránit nedokázal. A tak jsme vedli zaslouženě 1 : 0. Tento stav jsme udrželi až do konce zápasu a tak ze Žižkova vezeme 3 body.

V tomto zápase bych chtěl vyzdvihnout zejména výkon Bořka v obraně, který odehrál asi svůj nejlepší zápas za Chabry. Podařilo se mu (často společně s Matějem) i eliminovat nejnebezpečnějšího hráče Žižkova s č. 9. Bořku opravdu super. Stejně tak Matěj v záloze tentokrát nejen bránil, ale výborně vyvážel míče a elegantně obcházel hráče Žižkova. V útoku zahrál výborně Kryštof Latka. Nejen, že dal gol, ale často vybojoval míč a snažil se o kombinační hru a nebál se chodit do soubojů s hráči Žižkova. Nesmíme zapomenout ani na výkon Martina Pohůnka, který sice neměl moc práce, ale rozhodující chvíli nás podržel, když v druhém poločase za stavu 0 : 0 krásnou robinzonádou vyrazil tvrdou (jedinou nebezpečnou) střelu soupeře k tyči.