17.04.2011 16:15

Ml. př. - Piráti z Karibiku nám body neukradli - Lipence - Chabry 1:7 (1:3)

Dneska jsme se vydali v časných ranních hodinách na hřiště soupeře z Lipenců. Z ranních hodin jsme měli obavu, zejména proto, že jsme tušili, že se kluci koukali dlouho na TV, kde zrovna pobíhal Jack Sparrow. Tady bych chtěla apelovat na rodiče, skoro polovina kluků šla spát po 23 hodině a na hřišti to bylo znát!

Hrálo se na travnatém hřišti, které bylo uzpůsobeno na hru 7+1, ale oproti klasické půlce velkého hřiště, tento trávník byl daleko užší, což neprospívalo naší hře. Ze základu nám chyběl Kryštof L. a nenadále i Jirka Š., proto jsme nastoupili v 10 se dvěma hráči na střídání.

Začátek zápasu byl velmi neuspořádaný a hrálo se střídavě na obě brány, z čehož jako první těžily Lipence, když v 11.minutě překopl soupeř všechny naše hráče a šli 3 na dva naše obránce a celá akce končila míčem v naší síti. Naštěstí naši kluci nepřestali bojovat a naopak je tato akce nabudila a tak hned ve 12.minutě po vhozeném autu Marťasem si naběhl Maty a bez přípravy míč dloubl a ten skončil v bráně. Následně nás všechny zamrazilo po rozehrávce soupeřova rohu „na krátko“ a následné střele jsme si mysleli, že je míč za brankovou čarou, ale Vojta balón stihl čapnout. Poté Vojta předvedl opět jeden ze svých krásných dlouhých výkopů, na který si naběhl Luky a neohroženě zavěsil do brány. Se třetím gólem nám pomohl soupeř, který si míč do vlastní brány sklepl, nutno podotknout, že Luky perfektně kopl roh a tak byl gól připsán právě jemu. Těsně před koncem poločasu jsme spálili jasnou tutovku. Luky opět rozehrával roh, ale bohužel byli kluci na zadní tyči příliš daleko. Půle tedy končila stavem 1:3.

Začátek druhého poločasu už bylo vidět, že se kluci probouzejí, díky tomu měli i zřetelnou převahu na hřišti. čtvrtý gól si dal Matěj, když si vybojoval míč od soupeře a vystřelil opět ránou vzduchem k tyči, na kterou si gólman ani nesáhl. Matěj se ve druhém poločase rozjel a snažil se nejen vybojovávat míče, ale také střílet, protože jak všichni víme, bez střel není gól:-). Závěr hry byl zcela v naší režii. Ve 48.minutě po nahrávce Matěje si Luky obešel 2 protihráče a zvedlou střelou dovršil svůj hattrick. To mu ale nestačilo a tak ve 49 minutě, kdy se Matěj snažil prostřelit 3 protihráče se balón dostal k Adámkovi V. (našemu nejmladšímu bojovníkovi -r.2004) a ten na nic nečekal a přihrál na Lukyho, který tak po čtvrté svou střelou překonal soupeřova brankáře. Svůj hattrick si dnes vystřílel i Maty. Celou akci založil Marťas, který hru otočil na levou stranu, tam opět Adámek V. číhal – přihrál a Matěj vsítil naši poslední branku utkání.

Pochvala patří i soupeři, který se oproti podzimu velice zlepšil a i když tomu skóre neodpovídá, sehrál s námi vyrovnanou partii, zejmána hrou v první půli.

Tady bych se ještě vrátila v ponocování před zápasem, 2 třetiny naší posádky (sedící vzdadu) to při cestě zpět zalomily - podotýkám, že Matěj to nebyl:-)

Sestava:

Vojta (brána), Áda F. a Marťas (obrana), Alex, Maty, Kryštof R., Ondra K. (záloha), Luky, Adámek a Péťa Š. (útok)