09.05.2011 01:15

Ml. př. - povinná výhra Chabry : Union Žižkov 8:1 (3:1)

Za krásného sobotního dopoledne jsme na našem trávníku přivítali soupeře ze Žižkova – Union Žižkov. Tentokrát jsme nastoupili v kompletní základní sestavě a v bráně se vystřídali Vojta i Kryštof R.

Doufám, že se nestane zvykem, takhle napínavé začátky a soupeř ve vedení. Gól jsme dostali po rozehrávce rohového kopu, naši kluci si nepokryli všechny hráče a až příliš se spolehli na Vojtu. Tým ze Žižkova se tak dostal do vedení. Tento stav trval neuvěřitelných několik minut, neboť se nám nedařilo proměňovat šance. Naše chvíle přišla z rohového kopu rozehrávkou Jirka na Matěje, ten mu nahrávku vrátil a Jirka centroval před bránu, kde dorážel Luky. Stav ve 12.minutě tedy 1:1. Po špatném výkopu soupeřova brankáře se k míči dostal Luky, ale nedokázal projít přes bránícího hráče. Soupeře jsme tlačili, hrálo se více méně na jejich polovině. Bohužel ani několik zahraných rohových kopů skóre nezměnilo a to zejména díky velmi dobře chytajícímu brankáři Unionu. Hráči Žižkova hráli velmi tvrdě, zejména Lukáš soupeře – hráč č.10 hrál za hranicí fair play a po faulu zezadu na Kryštofa L. v pokutovém území měla být písknutá „10“ – nic. Maty pak předvedl jeden ze svých průniků středem hřiště, obešel si 3 protihráče, ale jeho střela byla zastavena rukou obránce – rozhodčí opět nic. Poté jsme měli namále, kdy soupeř zahrával neprávem rohový kop (viz video), ale naštěstí v bráně vytáhl parádní zákrok Vojta, tak jak ho známe – supr! No, a jak se říká „nedáš – dostaneš“ se naši kluci rozhodli vzít hru plně do svých kopaček. Akce Maty na Jirku, Jirka na Lukyho a střela, kterou dorážel velmi pozorný a číhající Kryštof L. – 2:1. Třetí gól padl po rohovém kopu, ke kterému se postavil Jirka a soupeř si míč do brány sklepl. Když se ale roh dobře kopne, končí to v síti soupeře. Stavem 3:1 končil první poločas.

Ani druhá půle se neobešla bez faulů a opět to byl hráč č.10 – Lukáš, který zase nebezpečně fauloval zezadu (je s podivem, že si za tyto zákroky vysloužil od trenéra Unionu pochvalu). V šanci se ocitl i Péťa Š., nepodařilo se mu ale využít šanci kterou mu nabídl Jirka. Skóre druhého poločasu otevřel Maty, který po odkopu soupeřova hráče č.6 nelenil a vypálil, brankář jen s údivem vyndaval míč ze své sítě. Poté jsme spálili několik šancí, Luky nevyužil přihrávku po krásném výletu Marťane. Do šance se dostal i Kája H., ale taky se mu bodovat nepovedlo. Změna stavu přišla po dalším faulu soupeře. Áda F. se postavil k přímému kopu – nemýlil se a na slovo poslechl slova trenéra „Adame tref bránu!“ – 5:1. Soupeř už nevěděl, jak na nás a dopouštěl se stále častěji faulů, které opravdu přehlédnout nešly. Takto přerušovaná hra nás moc netěšila. Další hezkou akci založil Jirka, který vyvezl míč z naší půlky, přihrál na Kryštofa L., míč se na malou chvilku dostal k soupeři, Maty vybojoval, přihrál na Kryštofa zpět, ten na Lukyho, který se tentokrát nemýlil – 6:1. Na 7:1 navýšil Luky po přihrávce Péti Š. a dovršil tak svůj hattrick. O konečných 8:1 se postaral Maty. Akci rozjel ze zadu Áda F., přihrál Jirkovi, ten se snažil na dvakrát překopnout soupeře, odražený míč od soupeře se dostal k Matymu, který byl v běhu, proto si křikl „nech“ a Kryštof L. mu uvolnil cestu a zároveň si na sebe stáhl obránce, takže Maty pak mohl míč umístit k tyči.

Dneska bych chtěla pochválit opravdu všechny kluky za předvedenou týmovou hru a velkou touhu po vítězství. To, že kluci makali bylo znát také na tom, že se sami hlásili o střídání – tak to má být!

Naši brankáři (Vojta – 1.poločas a Kryštof R. 2.poločas), i když neměli příliš práce, zápas zvládli s přehledem a v obou máme podporu.

Marťas se obětavě vydával přes celé hřiště podporou útoku, ale byl také vždy včas na svém.

Áda F. i přes své bolestivé zranění kotníku bojoval tak, jak jsme u něj zvyklí a přidal si zase jeden krásný gól.

Jirka byl opět na 100% mezi námi, makal, útočil obětavě se vracel, přihrával a střelil gól.

Maty si střežil střed hřiště a obětavě se vracel do zadu. Ale jak říká trenér „Mates dobrý, ale chce to dávat ještě o chvilku dřív“.

I Alex dnes chodil do soubojů a otravoval soupeře, kousek mu chybělo ke vstřelení gólů.

Kryštof L. si své odmakal jak v záloze, tak v útoku, což je vidět na jeho bodování (1+2), dneska byl často ošklivě faulován.

Ani naši nejmenší a nejmladší chaberští bojovníci nezůstali pozadu. Kája H. v útoku bojoval a nevypouštěl žádný souboj, jen se mu nepodařilo proměnit šance, které měl.

Péťa Š. si zkusil hru v záloze i v útoku a taky mu kousek chyběl ke gólu, tak si alespoň připsal nahrávku.

Luky nevyužil všechny své šance, což je škoda, na silnější soupeře bude třeba větší důraz, ale dal hattrick, což od útočníka potřebujeme!

Do hry se dnes po delší době zapojil také Ondra Š. a byl na hřišti poznat, jen by to chtělo ještě víc chodit do soubojů.

Kluci dneska pěkný!

Sestava:

Vojta a Kryštof (brána), Marťas a Áda F. (obrana), Jirka, Maty (záloha), Alex, Kryštof L. a Péťa Š. (záloha a útok), Luky, Kája H. a Ondra Š. (útok)