15.05.2011 21:26

Ml. př. - pátek 13. pro soupeře FK Admira - SK Dolní Chabry 1:3 (0:3)

V pátek jsme vyjeli k zápasu na hřiště našeho nejbližšího a největšího soupeře v boji o 1. místo. I když se nám rozrostla marodka a museli jsme do základní sestavy postavit i hráče ročníku 2004, tak si naši fotbalisti věřili. Kluky ani nebylo třeba motivovat, věděli že hrají o vedení v tabulce, což si uvědomoval i soupeř, a tak si na souboj s námi vypůjčil hráče ze svého staršího týmu. Trenér našim hráčům naordinoval jednoduchou taktiku – od začátku na soupeře vlítnout a dát jim co nejvíc gólů, než začnou docházet síly. Přece jenom máme mnohem užší kádr, než Admira a bylo jasné, že se soupeřem nemůžeme běhat celý zápas, zejména, když jsme neměli 2 hráče ze základu.

Pak už jenom hráči spustili předzápasový pokřik (kluci, příště prosím slušněji !) a mohlo se začít. Je vidět, že trenér má velkou autoritu, protože hráči do puntíku splnili jeho pokyny a po pár minutách bylo po zápase. Po rozehrávce se rozeběhl Lukáš, přihrál Jirkovi, hráč Admiry nedokázal míč zastavit a Jirka dává 1. gól. Další akci založil Matěj, přihrál před bránu Lukášovi, ten se napoprvé netrefil, ale odražený míč mu přiklepl zpět Jirka a bylo to 2:0. Z další šance gól nepadnul, ale následně nikým nestřežený Jirka střelou z dálky do růžku zvýšil na 3:0 v 6.minutě zápasu. V prvním poločase jsme i nadále byli lepším týmem, soupeře jsme nepustili k výraznějšímu ohrožení naší branky a zároveň jsme měli několik slibných příležitostí, ze kterých už jsme však gól nedali.

Druhý poločas začal tak, jak skončil první. Soupeře jsme k ničemu nepouštěli a naši hráči dokázali soupeře přehrávat v osobních soubojích. Zvýšit na 4:0 mohl Jirka, který z rohu zahrál s Matějem naučený signál a trefil jenom tyč. Ke konci zápasu nám přece jenom začaly ubývat síly a hráči Admiry se začali dostávat do šancí. První gólovou Admiry Vojta ještě chytil, na druhou už ale neměl a tak Admira dala čestný gól. Zápas skončil podobným rozdílem jako na podzim a Chabry si odváží cenné vítězství. K němu nám částečně pomohli i někteří rodiče kluků z Admiry, kteří na své hráče vytvářeli v průběhu zápasu takový tlak, že je dokázali i rozplakat, ale to nám nepřísluší hodnotit…

Dneska perfektně zachytal Vojta a kluci po pár jeho zákrocích věděli, ze se na něj mohou spolehnout, což jim dodalo potřebnou odvahu ve hře dopředu.

V obraně byli bezchybní Martin i Kryštof L. (který při absenci Ády F. díky nemoci musel nastoupit i s nataženým svalem) a zápas zvládli výborně.

Svůj vysoký standart si odvedl Maty ve střední záloze, který bez problémů přehrával hráče Admiry, přihrával útočníkům a svědomitě se vracel vypomáhat obraně.

Jirka dal dnes 2 góly a měl na kopačkách i branek více, ale myslím, že jsme od něj zvyklí na lepší výkon, občas zůstával příliš stát a nešel si pro míč.

Kryštof R. se v záloze snažil, chce to trochu víc jít do soubojů o míč a hlavně hrát dopředu.

Neztratili se ani naši nejmladší a nejmenší hráči Kája a Adámek (r. 2004) i Péťa Š., kteří svojí bojovností na soupeře platili a dokázali účinně narušovat jeho rozehrávku.

Luky to dnes měl těžké zejména díky skvěle hrajícímu soupeři Admiry – hráče č.12 Adama Veselého, který zahrál perfektně v obraně a zneškodnil v podstatě všechny šance v době, kdy byl na hřišti, mimo našeho prvního gólu.

Sestava:

Vojta V. (brána), Marťas a Kryštof L. (obrana), Jirka, Maty, Kryštof (záloha), Adámek V., Péťa Š. (záloha/ útok), Luky a Kája H (útok).

Jsme rádi, že pátek 13. to byl pro Admiru a naši kluci byť na konci utkání do slova potili krev, hráli týmovou hru a měli velkou touhu po vítězství.