03.04.2011 18:52

Ml. př. - TJ Praga ukončila po 297 dnech naši dominanci 2:1 (1:1)

Všichni jsme věděli, že to kluci v tomto zápase nebudou mít jednoduché, poté co Praga v minulém souboji porazila Bohemku 4:3.

Za slunného sobotního rána jsme dorazili do Vysočan, ze základu nám stále chyběli Alex a Kryštof R. Prvních pár minut se kluci oťukávali a snažili se hrát svou kombinační hru. Ve 14 minutě se krásně uvolnit Matěj přes střed hřiště a poslal Lukáše, který otevřel skóre na 0:1. Bohužel Pragovka hned v 17 minutě skóre vyrovnala a i na druhé straně se prosadil hráč č.9, tento gól byl hodně zadarmo, nedalo se ani mluvit o střele, ale i tak se šouravý míč dostal za zády Vojty do naší brány, který se v domnění, že jde míč mimo nepokusil nic udělat. Kluci už v první půli neproměnili ani jednu z našich šancí a tak poločas končil, nutno podotknout nezaslouženým stavem 1:1.

Do druhé půle na nás soupeř doslova vlítl a tak měli kluci co dělat, Vojta vyrážel a Marťas odkopával míče do bezpečí. Tlak soupeře byl velký, a tak donutil Matěje k faulu v pokutovém území. Vojta však penaltu chytil! Tato akce kluky opět vyprovokovala k útočným akcím, avšak bez úspěchu. Tak se stalo, to co jsme si nikdo nepřáli, ve 42 minutě Pragovka vedla 2:1. Následně se málem zapsal náš nejmladší hráč Kája (2004), kterého soupeř nechal samotného před bránou. Bohužel nás v druhé půli Pragovka silově přetlačila, a tak skóre zůstalo nezměněno. Praga tak získala cenný chaberský skalp a ukončila po 297 dnech naši vítěznou sérii v mistrovských zápasech. Naposled kluci ztratili body 9. června 2010.

Naši nejmladší hráči Kája a Ondra to v zápase měli hodně složité, ale zaslouží pochvalu za to, že chodili do soubojů a soupeře se nebáli.

V tomto zápase bych pochválila zejména Marťase, Ádu F. a v prvním poločase i Matěje s Lukym. Jirka bohužel spal a na Kryštofovi bylo vidět, že není po nemoci ve své kůži.

Sestava:

Vojta (brána), Marťas a Áda F. (obrana), Jirka, Maty, Ondra a Kája (záloha), Kryštof L. a Luky (útok)

Body: Luky – gól (1), Maty – přihrávka (1)