23.04.2011 23:08

Ml. př. - Hořká příchuť 100. gólu Dolní Chabry - FK Klánovice 3:4 (3:2)

Do psaní tohoto komentáře se nám nikomu nechtělo… Když se na zápas koukám s odstupem času, po několikerém shlédnutí videa, nevím kde přesně se stala ta chyba.

Ve středu 20. dubna jsme si předehrávali zápas a k nám do Chaber přijel soupeř z dalekých Klánovic. Bylo krásné slunné odpoledne, možná bylo sluníčka až moc.

Nastoupili jsme už s Jirkou (který ovšem stále bral antibiotika a nebyl po celou dobu zápasu v takové pohodě, jak ho známe a není se čemu divit) a se základu chyběli pouze oba Kryštofové. Od začátku jsme měli útočností nahoru (tedy alespoň co se první půle týče) a tak se asi nikdo z Chaber nedivil, že první gól – náš 100. jsme dali my – konkrétně Jirka a přihrával Marťas Š., který „zaskakoval“ za v prvním poločase spícího Alexe na pravé straně zálohy. Potom přidal gól i Luky po přihrávce Matěje a na hru se hezky koukalo. Měli jsme spoustu šancí, které jsme bohužel neproměňovali. Třetí gól střelil Luky přímo z rohu. No, jenže potom to přišlo. Soupeř dal první kontaktní gól, naši hráči zůstali stát a ani Vojta se tentokrát po míči nevrhl. Kluci z Klánovic vycítili, že mají šanci nějaký gól přidat a to se opět stalo po našem laxním přístupu, jak zálohy, obrany, tak i Vojty. V poločase jsme ještě párkrát zahrozili před soupeřovou brankou, ale buď zakročil výborně brankář a nebo šanci zneškodnila obrana. Poločas tedy končil 3:2.

Druhá půle ale nezačla o nic lépe než končila první, soupeř měl několik šancí, přímý kop ještě Vojta zneškodnil. My pak nevyužili opět několik šancí – Matěj, Marťas i Kája se ocitli v gólové šanci. Na Jirkovi už bylo vidět, že toho má plné kecky a míče se snažil spíš odkopávat a zbavovat se ho. Neuhlídali jsme hráče č.7, i když na něj byli naši 3 hráči a ten nám udělil lekci – stav byl najednou 3:3 a soupeř cítil, že dnes nás může porazit. Hned na to jsme měli asi největší šanci, protože gólman soupeře vyběhl skoro na půlku, a Kája šel na bránu. Ani tato akce gólem nekončila… A jak se říká, nedáš – dostaneš. Soupeř rozehrál roh a i když jsme si všichni mysleli, že má Vojta míč pod kontrolou, nebylo tomu tak a akce končila gólem v naší bráně. Je pravda, že posledních pět minut zápasu jsme si vytvořili neuvěřitelný tlak a zahráli asi 7 rohových kopů, ale ani z jednoho gól nepadl i když tyče byly slyšet. A tak i přes velmi silné fandění starší přípravky a ostatních fanoušků se klukům nepodařilo ani vyrovnat a tak tento boj končil prohrou 3:4.

Chtěla bych moc pochválit hru soupeře, který cítil šanci a také ji využil. Klánovice na nás hrály chytře, vzadu obětavě bánily a vyrážely k rychlým protiútokům.

Na naší straně bych pochválila bojovnost našich nejmladších - Káji a Adámka V. (ročníky 2004) v útoku, bojovali a chyběl jim leckdy jen kousíček k tíženému skórování. I Ondra K. se Zdendou se snažili bojovat, ale v záloze to měli tentokrát hodně složité. Matěj svou bojovnost taky nezapomněl, jen se bohužel po inkasovaných brankách načas stáhl dozadu a příliš nepodporoval útok. Hezké míče posílal i Marťas Š., dnes nebylo moc vidět Alexe (první poločas spal, druhý byl lepší), Ádu F., Jirku a Lukyho, který i přes několikeré upozornění trenéra zůstával za obránci. Bohužel se ani Vojtovi v bráně zápas nepovedl, doufáme, že se mu koleno uzdraví, případně by zaskočil Kryštof a není špatně říct, že někoho něco bolí…ale je třeba to vědět dopředu.

Tento zápas bych hodnotila jako zatím náš nejhorší, ale na závěr bych chtěla klukům vzkázat, že pokud budou bojovat tak, jako prvních 20 minut a poslední ch5 minut, tak je to krásný fotbal!!! Vzkaz od fanoušků : „ MY CHCEME GÓL, my chceme gól!!!“ Příště to dáme – hej, hej, hej, Chabry jsou nej!

Sestava:

Vojta (brána), Áda F. a Marťas Š. (obrana), Jirka, Matěj, Alex, Ondra K. a Zdenda (záloha), Luky, Kája a Adámek V. (útok).