09.06.2010 13:29

Ml. př. Dolní Chabry - Bohnice 3 : 4 (1 : 2)

Na poslední zápas sezony jsme se sešli v nejvíce oslabené sestavě za celou sezonu. Díky škole v přírodě, nemoci nebo dovolené chybělo 5 hráčů základní sestavy, což znamenalo nejen citelné oslabení, ale i skutečnost, že naši zbylí hráči nastoupili jen v počtu 7+1, aniž by měli někoho na střídání.

Do zápasu však kluci vstoupili lépe než soupeř. Jirka Šmicer krásně kopnul přímý kop a dostal Chabry do vedení. Bohužel postupem času se začala projevovat věková a herní převaha soupeře. Soupeř nás zatlačil a častěji ohrožoval naší branku. Výsledkem toho byla i vyrovnávací branka po nedorozumění (neuposlechnutí) v naší obraně. V zápětí Bohnice šli do vedení, když za naší obranou se zcela sám objevil hráč Bohnic a tváří v tvář Martinu Pohůnkovi mu nedal šanci - 2 : 1. Tento stav vydržel až do konce první půle, i když jsme měli ještě jednu šanci opět po rohu Jirky Šmicra, který jen těsně minul a nikdo z útočníků už nedokázal míč tečovat.

Do druhé půle jsme nastoupili s drobnými změnami v sestavě. Martin Kvapil se posunul do středu zálohy a naopak Šmíca šel do útoku. Výsledkem této změny bylo několik našich slibných šancí (Jirka Šmicer), bohužel chybělo trošku štěstí. Naopak soupeř využil své první příležitosti ke skorování a po špatném vyběhnutí našeho záložníka proti střílejícímu hráči Bohnic sel soupeř do vedení 3 : 1. Další (a rozhodující) branka přišla poté, co jsme nedokázali včas odkopnout míč a osamocený hráč soupeře bez problémů dal na 4 : 1. V tuto chvíli to vypadalo spíše na debakt. Na naši branku se valil jeden útok za druhým a naše přetížená obrana jen s těží odolávala. Naši malí krajní záložníci nestíhali pokrývat větší hráče soupeře a vracet se s ními. Naštěstí Martin v naší brance několika včasnými vyběhnutími zamezil dalším brankám. Naopak směrem dopředu jsme se začali prosazovat daleko lépe. Šmíca, Alex, Martin K. i Kryštof viděli, že se soupeřovou obranou jde hrát a začali se více osmělovat. Po jednom dlouhém výkopu se dostal za obranu Bohnic Šmica a střelou pod břevno snížil na 2 : 4. Po chvilce jsme kopali roh a důrazný Emil snížil už na rozdíl jediné branky. Bohužel do konce zápasu chyběli už jen asi 2 minuty a tak mimo tvrdé střely z dálky od Martina Kvapila už k žádné změně stavu nedošlo. Škoda, za herní projev v druhé půlce a bojovnost v celém zápase jsme si možná bod zasloužili. Každopádně si kluci, kteří nenastupují úplně pravidelně zkusili odehrát celý zápas a určitě nezklamali ani sebe ani přihlížející diváky. To je určitě dobrá zpráva do příští sezony.