06.06.2011 11:48

Ml. př. Chabry – Bohemians 1905 5:0 – Páni fotbalisti, smekáme před vámi !!!

K poslednímu mistrovskému zápasu sezóny jsme nastoupili doma proti kvalitnímu týmu Bohemians 1905.

Zápas:

Soupeř nám vítězství rozhodně nedaroval zadarmo. Od úvodní minuty se snažil tvořit hru a vstřelit gól. Naši hráči zvyklí spíše na soupeře, které dokážou přehrávat ve všech směrech vypadali prvních pár minut zaskočeni. Bohemians 1905 měla i gólové šance, ale Vojta v brance byl bezchybný, jednou mu pomohlo i štěstí. Po několika úvodních minutách už se začaly prosazovat Chabry. V záloze několikrát zaúřadovali Jirka s Matějem a po jejich narážečkách chodil míč útočníkům, kteří se však přes obranu soupeře neprosadili. Vzápětí jsme se však ujali vedení, kdy Martin po odražené střele soupeře střelil vedoucí gól Chaber – 1:0. Po mezihře převážně ve středu hřiště přihrál Maty na Kryštofa L., ten Lukášovi, který následně našel nabíhajícího Jirku a bylo to 2:0. V tuhle chvíli už byly Chabry na hřišti lepší a nepouštěly soupeře do významnějších šancí, ale do konce poločasu už gól nepadnul.

Druhý poločas sice začal šancí a rohem Bohemians, ale vzápětí opět skórovaly Chabry. Matěj dostal přihrávku od Kryštofa L., naběhl si před bránu a přízemní střelou podél brankáře umístil míč levačkou tam, kam patří – do brány soupeře – 3:0. V další šanci Matěj poslal míč mezi nohama bránícího hráče na Lukáše, ale jeho střelu vyrazil brankář pouze na roh. Stejně si brankář Bohemians poradil s následnou prudkou ránou Matěje. Při další šanci Matěj splnil do puntíku pokyny trenéra, který na něj zakřičel „Mates, dej góla“. Jeho střela se odrazila od tyče a putovala po brankové čáře za zády brankáře. Trenér opět křiknul „doraž si to“ a tak to Matěj dorazil a zvýšil na 4:0. Pak přišla hvězdná chvíle našeho malého hráče Káji. Matěj si narazil s Kryštofem a následně přihrál Kájovi, který si míč zpracoval a bodlem dal poslední 137. gól mladší přípravky v této sezóně. Pár minut před koncem přišel silný moment utkání, kdy se hráči r.2002 rozloučili při hromadném střídání s mladší přípravkou a na hřiště přišli jejich následovníci. V bráně vystřídal Vojtu Vyšína Míra Kubeš, z pole odešli Kryštof Rejka, Alex Bárta, Lukáš Böhm a Matěj Horáček, který předal svou kapitánskou pásku Jirkovi Šmicerovi. Kromě Jirky zápas dohráli Kája Hubička, Áda Fidra, Zdenda Jakubínský, Ondra Kadavý, Adámek Vašíř a Péťa Šimeček. Nevedli si rozhodně špatně, se silným soupeřem dokázali udržet čisté konto a dokonce měli šanci na vstřelení gólu a tak se o mladší přípravku v příštím roce rozhodně obávat nemusíme. Škoda jen, že už kluci nebudou hrát jako doposud 7+1, ale pouze 4+1.

Body:

Maty (2+1), Kája (1+0), Jirka (1+0), Marťas (1+0), Kryštof L. (0+1), Luky (0+1)

Hodnocení:

Útok – Není moc co vytknout, Bohemians 1905 má šikovné hráče a přesto jsme je dokázali přehrát a dát jim 5 gólů, přičemž se prosazovali i naši nejmladší hráči.

Záloha – Zpočátku nám soupeř dělal svou rychlostí problémy, ale brzy jsme se přizpůsobili jeho hře a i díky útočné hře záložní řady jsme se mohli radovat z tolika gólů.

Obrana – tohle byla paráda. Pokud už tam prošel nějaký útok, tak naši obránci  byli naprosto bezchybní. Vojta v bráně chytil 2 gólové střely. Něco podobného předvedl  Míra Kubeš, který v závěru vystřídal Vojtu na postu hlavního gólmana mladší přípravky.

Tým – neuvěřitelný výkon. Všichni na hřišti hráli za svůj klub, za Chabry. Tihle kluci pochopili, že fotbal je o týmové hře a ne o individuálních výkonech, bodech v tabulkách a fotkách na nástěnce. Dnes už o nic nešlo, někdo by se na zápas vykašlal a přemýšlel o naplánovaných oslavách titulu. O to víc potěší dnešní výkon tohoto celku.

Trenéři – Základní stavební kámen mužstva. To oni nadchli své hráče pro tuto hru, oni je naučili, že sdílená radost je lepší, než individuální úspěch. Oni jim ukázali, že bojovat se vyplatí i ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Pavel s Honzou si to ve své skromnosti možná neuvědomují, ale pro spoustu kluků ze svého týmu jsou velkým vzorem a hlavně to oni je naučili hrát fotbal, který je dovedl až na vrchol jejich ligy.

Fanoušci/rodiče – Co k tomu dodat? Rodiče jsou jeden z nejdůležitějších důvodů, proč je tým tak úspěšný. Celý rok kolem něj šířili pohodovou nekonfliktní atmosféru, kterou nám může kdekdo závidět. Rodičům děkujeme.:-)