07.11.2010 20:22

Ml. př. Bílá Hora - Dolní Chabry 0:5 (0:2) - vítězství zrozené v mlze

I přes nepřízeň počasí jsme nastoupili v našem 10. utkání podzimu s družstvem Bílé Hory. Jednalo se o přeložený zápas, tak nedorazil rozhodčí a této funkce se zhostil Vláďa Šmicer a neměl tedy lehkou pozici.

Hned od začátku jsme se vrhli do hry bojovně a vytvořili si několik hezkých šancí. Bylo otázkou času, kdy se nám podaří míč vpravit do brány. Taková akce přišla po rozehrávce rohu Jirkou, kdy Kryštof Latka nezaváhal a míč nasměroval do sítě – vedli jsme tak ve 4.minutě 0:1. Díky mokrému terénu i míči nám hra nevycházela úplně dle našich představ a tak občas zahrozil i soupeř, když jejich útočník – hráč č.8 se dostával do brejků, ale našeho gólmana se mu nepodařilo zdolat a pro naše štěstí i většina jeho střel šla mimo bránu. Hra se odehrávala spíše na soupeřově půlce. Nebyl by to náš Maty, kdyby si zase nezkusil jak pevně stojí brána a nerozezvonil tyč. Naši kluci chodili do soubojů, někdy soupeř použil zákroky tvrdší než pravidla dovolují, ale rozhodčího to nechávalo chladným:-). Tlak se nám vyplatil a druhou branku vstřelil Jirka po přihrávce Kryštofa Rejky a tak jsme v 17.minutě vedli 0:2. Toto skóre zůstalo do konce poločasu nezměněno.

Začátek druhé půle byl takový jako počasí kolem, mlha a sychravo. Naštěstí se brzo kluci probrali a po krásné akci, kdy Matěj přisunul na Jirku, ten obloučkem na Lukyho, který konečně skóroval – 0:3. Nejvíce nás opět zlobil hráč č.8, kterému se naštěstí i když se vymanil našim klukům nedařilo trefit naši bránu. Postupem času byla na našich klucích vidět únava ze hry s těžkým míčem, naštěstí na tom byl soupeř podobně. Ve druhé půlce poločasu jsme si vytvořili větší tlak a měli několik standardních situací, ze kterých se nám dát gól nepodařilo. Naše chvíle přišla po špatném výkopu soupeřova brankáře, který zachytil Luky a dal gól do prázdné brány na 0:4. Další hezká akce byla po přisunutí Matěje na Jirku, kterému po střele zazvonila tyč a odražený míč trefil Ondra Kadavý, který si dneska dal svůj první ligový gól a skóre bylo 0:5. Stav se do konce zápasu již nezměnil a tak jsme si dneska z Bílé Hory vezli naše 10.vítězství v řadě.

Chtěla bych pochválit všechny kluky za předvedený výkon, bojovnost a týmovou hru.

Brankář: Vojta Vyšín – opět dnes zachytal, i když na něj nešlo příliš ohrožujících střel, ale kluci se na něj můžou bezpečně spolehnout

Obrana: Kryštof Latka – zápas mu sedl, předváděl osobní souboje, hezky posouval hru dopředu, nepouštěl útočníky soupeře do bezprostřední blízkosti branky a svůj výkon pečetil i vstřelenou brankou

Marťas Švehlík – hra v obraně mu sedne, dokázal se rychle vracet a čistě zastavit soupeře, jeho dlouhé míče podporovaly naši hru dopředu.

Záloha: Jirka Šmicer – dnes opět makal, jeho přihrávky mají oči a perfektně se vracel, dnešní výkon opět potvrdil vstřelenou brankou a několika nahrávkami.

Maty Horáček – je to král nastřelených tyčí, dokázal si obejít i 4 hráče a pak krásně zakončit levačkou (bohužel pouze tyč), podporoval útočnou hru a v pravou chvíli se stahoval dozadu.

Áda Fidra – dnes asi největší bojovník na hřišti, sváděl vítězné souboje s o hlavu většími soupeři a nic jim nedal zadarmo!

Útok: Luky Böhm – někdy se zbytečně stahoval a nechával hrát soupeře, pravda o hlavu větší. Dal 2 góly, což u útočníků potřebujeme.

Alex Bárta – dnes měl na kopačce vyložený gól, ale neuspěl, jeho hra občas působí nerozvážně, je ale pravda, že pokud chce, tak zamakat umí, což dnes také několikrát předvedl.

Kryštof Rejka – řekla bych, že dnes předvedl v poli svůj nejlepší výkon, za který si připsal svůj první bod v tabulce.

Ondra Kadavý – bojoval jako lev, měl jednu vyloženou šanci na branku, kdy se sám dokázal uvolnit soupeři, ale bohužel jeho rána šla přímo na brankáře. Svůj výkon nakonec bodově zúročil a vstřelil svou první branku.

Góly: Luky (2), Jirka, Kryštof L. a Ondra K. (1)

Přihrávky: Jirka (3), Kryštof R. (1)

Sestava: Vojta Vyšín, Marťas Švehlík, Kryštof Latka, Maty Horáček, Jirka Šmicer, Áda Fidra, Luky Böhm, Alex Bárta, Kryštof Rejka a Ondra Kadavý