19.09.2009 13:25

Kačerov - Ml. přípravka Dolní Chabry 3 : 1 (3 : 0)

Do zápasu proti Kačerovu naši hráči nenastoupili vůbec špatně. Hra se zpočátku pohybovala uprostřed hřiště. Bohužel postupem času soupeř získával převahu a vypracoval si řadu šancí a rohů. Několikrát musel zasahovat Martin Pohůnek a vždy výborně. Až v polovině první půle se soupeřův útočník ocitl sám před brankářem, poté, co se nestačil vrátit Martin Š. soupeřův útočník Martina Pohůnka přehodil. V zápětí pozičně chyboval Filip a soupeř tak zvýšil na 2 : 0. Naši byli v útoku značně neškodní a záloha se sice snažila, ale často jsme si nedrželi své posty. Zejména Matěj Horáček se sice snažil, ale hrál spíše středního obránce než záložníka, což znamenalo zmatky v obraně a přenechání středu hřiště soupeři. V poslední minutě první půle ještě soupeř zvýšil na 3 : 0, když jsme nedůsledně pokryli soupeřova útočníka a nepodařilo se Martinovi s Filipem odkopnout míč do bezpečí.

Do druhé půle jsme nastoupili s podstatně odvážnější a přesnější hrou. Zlepšila se hra obráné řady. Zejména Emil s Martinem často přenášeli hru na naše útočníky nebo záložníky. V útoku se již lépe pohybovali Jirka s Lukášem a začali být problém pro soupeřovy hráče. Taky se zlepšila hra naší zálohy. Zejména kluci Švehlíkovi se uklidnili a začali rozdávat přihrávky a hrát fotbal. Matěj Horáček často se snažil něco  vymyslet a bylo na něj řada faulů, z kterých jsme mohli ohrozit brankáře soupeře. Také jsme se dostali k několika rohům a rychlým protiútokům. Výsledkem tohoto snažení byla i první branka mladší přípravky v tomto ročníku, když po centru Jirky Šmicra a hlavičce Lukáše se míč odrazil k Martinovi Š a ten dělovkou překonal do té doby bezchybného brankáře. V zápětí jsme ještě měli jednu nebezpečnou střelu z kopačky Marina Š, ale to bylo protentokrát vše, neboť rozhodčí ukončil zápas. Za druhý poločas si zaslouží pochvalu všichni kluci, kteří byli na hřišti. Zejména mile překvapil Martin Pohůnek, Emil a Kryštof Latka ve druhé půli. Zápas ukázal, že pokud se vzadu vyvarujeme hrubých chyb a budeme trošku nebezpeční dopředu, pak nejsme v naší skupině bez šancí na nějaké vítězství.