09.10.2010 18:15

Internacionálové: Drásov.

Dne 2.10.2010 jsme vyrazili na autobusový zájezd do Drásova u Tišnova. Zájezd se skládal z fotbalového zápasu a posezení ve sklepě u Františka Císaře „Podzimní posezení u burčáku speciálně připraveného.“ Škoda jen, že se zájezdu zúčastnilo pouze 10 fotbalistů našeho sportovního klubu. Zase je nutno podotknout, že ti co jeli patří mezi lepší průměr. Posuďte sami. Co jméno to pojem: Jaroslav Rodr, Josef Machala, Václav Hon, Luboš Hluší, Václav Klikorka st., Václav Šperl, Jiří Pařízek,Jiří Fišmistr, Sabit Halilovič a Miloslav Henzelín. Od soupeře jsme měli k dispozici tři fotbalisty, kteří pravidelně nekopou. To je ovšem běžný jev u každého zájezdu jak u nás tak u soupeře že někdo chybí. Ze sokola Drásov za nás hráli:

• Petr Bednář
  • Oldřich Hlavoněk
  • Oldřich Šašek.

Musím hned z úvodu konstatovat, že mezi nás zapadli jako by s námi hráli pravidelně. Předpokládali jsme, že soupeř zahájí zápas velkým náporem, aby rozhodl ihned v úvodu. Měl také o hodně nižší věkový průměr.

Vše mu nahrávalo do noty. My jsme proto vsadili na spolehlivou osu brankáře Jardu Rodra, stopery Vaška Hona a Oldu Hlavoňka. V záloze jsme se mohli spolehnout na Jirku Pařízka a Petra Bednáře. S Petrem jsem se naposledy sešel v jednom týmu v Londýně na Civil services v roce 1997. A jako tehdy i dnes byl Petr výborný. Zápas začal přesně tak, jak jsme předpokládali. Domácí začali útočit a my pouze chytrým držením míče jsme jim sekundovali. Několikrát se v dobrém světle ukázal Václav Klikorka st. . Výborným pohybem hobloval pravou lajnu. Když se mu po dvaceti minutách povedla nádherná „Šimona“ tak se spokojeně sebral a odešel ze hřiště, že už má splněno. Hned ho zastoupil Jirka Fišmistr. Začal kouzlit v záložní řadě. Jeho klamavý pohyb tělem, no to byla nádhera. Přihrávky na krátkou vzdálenost v jeho podání to byla lahůdka. Neměl se však moc pokoušet přenášet hru na větší vzdálenost. To už nebylo ono. Jirka pravidelně střídal a vydržel celý zápas. Cca po 20 minutách se zápas začal vyrovnávat. Měli jsme i šance, ale nikdo neproměnil. Na druhý poločas nás ještě posílil Michal Hymer. Některým již docházeli síly. Celý druhý poločas probíhal podobně jako první s tím rozdílem, že jsme častěji začali z protiútoků ohrožovat soupeřovu bránu. Dvakrát mohl rozhodnout Sabit, když byl sám před brankářem. Zápas se chýlil ke konci za nerozhodného stavu 0 : 0, když nám cca z  23 metrů  nádhernou ranou k tyči zajistil vítězství Jirka Pařízek. Z našeho týmu musíme vyzdvihnout výkon brankáře Jardy Rodra, celé obrany v čele s Vaškem Honem a záložníky Jirkou Pařízkem a Petrem Bednářem. Ostatní těmhle těm borcům dobře sekundovali. Všem patří velké uznání za bojovnost a předvedený výkon. Chvílemi to byl oboustranný fotbalový koncert. Rozdávali jsme fotbalovou radost. A samozřejmě nesmím zapomenout na naše věrné Fanynky, když těch také jelo jen pár Maruška Augustová, Mirka Fišmistrová a Klára Hluší.

Po zápase jsme se všichni fotbalisti sešli ve sklípku, s dalšími velkými a letitými kamarády a fotbalisty Standou Kloudou, Honzou Beranem, Jirkou Valáškem a Jardou Kozelkem (harmonikářem). Zájezd se moc vyvedl a ti co nejeli mohou je litovat. Počasí nám též docela přálo a domů jsme se vrátili 30 minut po půlnoci.

Autor: Václav Šperl