13.12.2010 14:02

Internacionálové: Chabry - Odra Bohnice 5 : 3

D O D E R N Á    z a   r o k   2 0 1 0

Jsme stále na vítězné vlně.

Dne 4.12.2010 jsme odehráli letošní poslední 29.utkání na umělé trávě na hřišti Lokomotiva Praha s každoročním soupeřem Odrou Bohnice. Do zápasu jsme šli velice klidně, neboť všechny naše dosavadní zápasy skončily remízou.

Problémy se sestavou začaly v sobotu ráno, kdy jsme zjistili, že část našich borců hraje halový turnaj v Radotíně. Okamžitě jsme začali dávat dohromady sestavu z našeho širokého kádru. Základ byl jasný a postavený na chaberských srdcařích, a hlavně skvělých fotbalistech.Václav Hon, Jiří Hronek, Roman Zahrádka, Miloslav Henzelín – Berun, Sabit Halilovič, Tomáš Linek.

( Další přislíbili, ale nedostavili se).  K těmto borcům jsme pro tento zápas dodatečně pozvali Jirku Foita, Jardu Jirouška a jako nejmladšího Honzíka Jirouška. Soupeř chtěl zápas odehrát a oznámil nám, že pokud budou problémy,

mají hráčů na rozdávání, což jsme vzali s povděkem.

Po příjezdu na Lokomotivu jsme si přesto řekli o jednoho hráče – jeden hráč

nám chyběl. Potom jsme s mladším manažerem Jardou Rodrem, ( který prohlásil, že chytat nebude, protože má rok 2010 bez obdržené branky a že si nebude kazit průměr ), odešli s pocitem dobře vykonané práce na občerstvení do místní restaurace. Po návratu na hřiště jsme s hrůzou zjistili, že nám chybí jedenáctý hráč. A tak jsem musel domů pro fotbalové nádobíčko. Vrátil jsem se o poločase za stavu 2 : 2 a hned mne „šoupli“ do brány. Začal druhý poločas.

Kdo zná hřiště na Lokomotivě, tak ví, že je menších rozměrů, a tak vše probíhalo

v dost velkém fofru. Soupeř se snažil zápas strhnout ve svůj prospěch, protože

si myslel, že v bráně soupeře stojí nějaký „čučka“. Naše obrana v čele s Václavem Honem, Mílou Berunem a Vojtěchem Mrázem z Bohnic, kterým dobře

přizvukoval Honzík Jiroušek, hrála velice dobře a zodpovědně.

Záloha v čele s Jirkou Hronkem, kterému sekundoval Sabit a překvapení zápasu

Jarda Jiroušek, makala jako o život. Zásobovala náš tříčlenný útok – Roman Zahrádka, Tomáš Linek, Jirka Foit – takovými balony, že by se nejeden ligový

fotbalista, kdyby nás viděl, mohl stydět. Největší naše síla byla tentokrát

v útoku. Kluci jezdili. No nádherný pohled z pozice brankáře. Co útok, to šance na gól. Přesto se soupeři cca po 15 minutách podařilo dát gól. Takový – nevím jak to říct – ale platil. Za 10 minut se nám podařilo vyrovnat Tomášem Linkem.

Pak se to vše mlelo z jedné strany na druhou.

Můžu s klidem říct, že brankáři byli velkými oporami svých mužstev.

Měli dominantní postavení. Tím se nechci sám chválit.

Blížil se konec zápasu  a  stav byl vyrovnaný. Pět minut do konce.

Projevila se dobrá manažerská práce. Tři naši velice dobře pracující útočníci

odváděli perfektní práci a zajistili nám dvěma góly – Romanem Zahrádkou a

Sabitem - vítězství 5 : 3.

Klasifikace: naše góly – Tomáš Linek dva;  Jirka Foit. Roman Zahrádka a Sabit po jednom.

Následovalo posezení v restauraci na hřišti v Chabrech.

No to bylo keců. To nemůžu napsat.

Když se ohlédneme za letošní sezonou, tak můžeme říct – rok se opět povedl. Někdy lépe, někdy hůř. Jako v životě.

Ovšem závěrečná vítězná vlna nás naladila do příští sezóny.

Budeme o rok starší. Někteří moudřejší. Někteří se zklidní.

Vyhlásili jsme náš nejkurioznější fotbalový moment v roce 2010.

Bezkonkurenčně zvítězil Václav Hon. Při odkopu míče z autu od naší fotbalové brány se mu podařilo v Drásově ohrozit na životě našeho brankáře Jardu Rodra a z výkopu docílit rohový kop pro soupeře.

„ Václave, bude Tě to něco stát, ale ten zážitek stál za to ! „

Všem, kteří odkopali v dresu chaberských internacionálů v roce 2010

třeba jen pár minut a rozdávali fotbalovou radost po celé naší krásné republice,

přejeme hodně zdraví  a krásných fotbalových zážitků v roce 2011.