dorost - 27.03.2011 FSC Libuš - SK Dolní Chabry 8:0

12. kolo (sobota + neděle)

27.3.2011, 12:00 > Libuš  B - Chabry  (Libuš  T.)

8 : 0

V úvodním kole jarní části nás čekal soupeř, se kterým jsme na podzim doma prohráli 5:2. Hodně jsme čekali, jak si povedeme, protože jsme v zimní části rozhodně mnoho nenatrénovali. Navíc jsme neodehráli ani jeden přípravný zápas. O to těžší tento zápas byl.

Do utkání jsme nevstoupili špatným výkonem. Byl vidět aktivní pohyb a nabídka. Vůbec nic na tom nemění dva rychle inkasované góly (6´ a 10´). Do doby, kdy velice aktivně hráli a soupeře v rozehrávce napadali Mirek Šroubek a Vláďa Nesvadba to nevypadalo tak strašidelně. Soupeř však byl herně skutečně někde jinde. Což také ve 26´ minutě vyplynulo ve třetí gól v naši síti.

O poločase jsme nabádali hráče k aktivnější hře, že je nutné hru zrychlit, nabízet se a nečekat až přijde soupeř a tím se dostaneme pod tlak.

Druhý poločas však dopadl tak jak dopadl. Vůbec jsme nehráli to co jsme si o poločase řekli. Hráli jsme bez zdravé agresivity, napadání soupeře. Již při výkopech je v podstatě soupeř všechny zachytával a obrana se dostávala pod trvalý tlak. Ve druhém poločase se plně projevila kondiční absence, kdy ve zpracování míče, v přesné rozehrávce, značné části našeho mužstva chyběly síly. Proto také v 5´, 12´, 14´, 20´ a 24´ jsme inkasovali pět gólů. Soupeř si s námi dělal co chtěl. Doslova nám „odešla“ a rezignovala na hru střední záloha. Náznaky našich příležitostí jsme si zmařili sami svoji nepřesnou finální přihrávkou, nebo střelou.

Musíme si otevřeně říci, že dnešní soupeř byl herně skutečně lepší a byl nad naše síly. Ukázal nám, že je potřeba na sobě tvrdě pracovat, především na kondici, abychom dokázali se soupeřem běhat. Nic na tom nezmění ani skutečnost, že jsme nastoupili a odehráli celý zápas pouze v deseti hráčích. Co však mrzí u našeho mužstva nejvíce je to, že u většiny mužstva nebylo vidět zapálení pro hru. Nevložení „srdíčka“ do hry, a to za jakéhokoliv stavu. Věřím, že si z tohoto utkání vezmeme ponaučení a na Ďáblice se vytáhneme.

Hodnocení: Pfeferle – 4; Štěpánský – 5; Bárta – 6; Štercl – 5,5; Nekola – 4; David – 3; Kolář – 4; Červenka – 3; Nesvadba – 6; Šroubek - 6