19.09.2010 00:00

dorost - 19.09.2010 SK Citadel Dolní Chabry - Čechie Smíchov 7:6 (1:5)

datum 19.09.2010    SK Citadel Dolní Chabry   -   Čechie Smíchov      7:6  (1:5)

hodnocení mužstva - "3,5"

Góly : Čermák 3x, Drahotínský 2x, Kolář, Richard

Sestava + hodnocení:

Brána: PFEFERLE – 1,5 – dobrý výkon, na který si pomalu začínáme zvykat

Obrana: ŠRĚPÁNSKÝ – 2 – dobrý, kvalitní výkon. Chtěl hrát a také hrál. ČERVENKA – 3 – škoda, že začal hrát až ve druhém poločase, jako by se chtěl ukázat pouze střídajícím hráčům. Proč tak jako ve druhém poločase nehrál i ve druhém, to není jasné.  ŠTERCL – 2,5 – dobrý výkon, ale na jeho poměry dost nepřesných odkopů. Musí si dávat daleko větší pozor na obsazování soupeřových hráčů. Pokud si ho nechá daleko od sebe, stranou, velice těžce se potom následně atakuje. Takovéto nedůsledné obsazení bylo důsledek naší šesté obdržené branky; NEKOLA – 3,5 – jako na houpačce. Vypadalo to, jako by ani sám nevěděl, jak míč který odehrává, ve skutečnosti odehraje. Po prostřídání šla jeho hra nahoru.

Záloha: NESVADBA – 2 – dobrý výkon. V prvním poločase měl na lajně daleko více míčů. Bojoval, dřel. GÖRNER – 2,5 – po delší době hrál v základu. Stále byl limitován svým zraněním. Přesto ukázal jak potáhnout ze středu zálohy směrem k soupeřově bráně. Škoda, že jeho aktivitu nepodpořil a nevyužil náš útok. KOLÁŘ – 3 – škoda takového výkonu. Co pomůže, že dokázal zpracovat míč podívat se kde má spoluhráče, když přesných přihrávek bylo minimum. Dlouhé vedení míče s následnou špatnou přihrávkou bez snahy získat takovýto míč zpět. Jednou slabá, podruhé „přepálena“ přihrávka. Nedůraz se projevil v jeho šanci ve druhém poločase, kdy byl sám před brankářem a on při střele spadne. HORSKÝ – 2,5 – pěkný, bojovný výkon. Snažil se. Musel zaskakovat v atakování za útočníka (Kotek). Samozřejmě se takto pouze „utaví“. Ještě více si dávat pozor na zpracování vysokých míčů a rozehrávce. Když dal nepřesnou přihrávku, šel a snažil se míč zpět vybojovat. Ano, takto se jde na hřiště. Útok: ŠROUBEK – 2,5 -  ukázal, že dokáže zabojovat. Je k jeho škodě, že v zápase opět nedodržel to postavení, které měl. Stahování se do středu hřiště, namísto roztažení do strany a uvolnit střed hřiště. Na lajně by měl daleko více prostoru k tahu na bránu tím, že by využil své rychlosti.  KOTEK – 4,5 – hodnotit jeho výkon je velice složité. Nevím s kým hrál. Patičkami, neustálým bezmyšlenkovitým zvedání míče, nepřesnými přihrávkami, nedůsledností, bez napadání soupeřových obránců, bez plnění úkolu „hrát na hraně“, takto se hrát nedá. Jedna přihrávka ze strany je na jeden zápas dost málo. Myslet si, že pokaždé když běžím dopředu dostanu míč je mylné. Ono to tak není ve většině případů. Já si musím ten míč také vybojovat, jít si pro něho a to se nedělo.

Střídání : Richard ; Petr ČERMÁK, Jaroslav DRAHOTÍNSKÝ – střídající hráči ukázali, jak se bojuje o každý míč. Jak se „jezdí“. Jak se dře za jakéhokoliv stavu. Všichni tři dali hře řád. Škoda, že tak jako v prvním poločase, podstatně více nevyužívali hry křídelních hráčů. Sólo Richarda, tlak na míč při jeho góle, to byla ukázka jak se bojuje. Nespadne při prvním kontaktu se soupeřem. Pokud upadl ihned vstal a šel si zpět pro míč. Nehrál divadlo, co vše ho bolí, ale míč zpět vybojoval a skóroval.

ZÁVĚR: Opět jsme si ukázali, jak si dokážeme komplikovat život na hřišti. Bláznivá výhra sice potěší, ale s hrou, především v prvním poločase být spokojeni nemůžeme. Pokud nastoupíme v nebojovné, nevítězné náladě, nemůžeme očekávat nic jiného než to, jak se celý zápas vyvíjel.

Zápas o poločasech dvou tváří. V prvním poločase to vypadalo, že chtějí hrát pouze čtyři, pět hráčů. Ostatním jako by to bylo jedno. Z toho také pramenilo obrovské přetížení obrany. A za takové situace je chyba pouze logickým vyústěním. První útok soupeře, v podstatě nulová koordinace našeho obránce (Nekola), znamenalo vedení soupeře. No a potom přišly v zápase standardní situace, kde jsme propadli na celé čáře. Jedná se o rohové kopy. Pokud obdržíme z těchto standardních situací čtyři góly, nemůžeme se divit , že náš brankový příděl narůstal. Soupeř si nabíhá a hráč, který ho má bránit jen přihlíží. V podstatě všechny branky z rohových kopů stříleli absolutně nedůsledně bráněni hráči soupeře.

Náš první gól , kdy jsme snížili na 3:1 (Kolář) byl ukázkou tlaku na míč ze strany Mirka Šroubka a následně postavení Honzy Koláře přesně tam kde být měl. Škoda jen, že takovouto důslednost neukázal v celém průběhu zápasu.

Další z nepochopitelných chyb, která se v zápase projevila, byla trvalá hra přes střed hřiště. Záložník vede míč středem hrací plochy a naši spoluhráči běží k němu, nebo těsně před něho a strašně se diví proč nedostanou přihrávku. Namísto aby roztáhli hru do křídel. Jeden doprava, druhý doleva. Jasně se opět ukázalo, že rozhodně nejsme takové hvězdy, jak si někteří myslí. Že není v podstatě na tréninku na čem pracovat. Právě naopak – pracovat se musí NA VŠEM. Přihrávky na krátkou vzdálenost, narážečky, pasy, zpracování míče na místě a v pohybu, rychlost ve vstávání po pádu, orientace, vedení míče v rychlosti, v běhu. To jsou dovednosti, které prostě nemáme vžité a jen občas se nám podaří. To jsou dovednosti, které nikde jinde než v tréninku nezískáme. Pokud na tomto zapracujeme, jen tak se sami před sebou nebudeme na hřišti stydět. Jakože jsme se před našimi předchozími třemi soupeři stydět museli. Neochota na těchto dovednostech pracovat, se potom plně odráží na hřišti.

Sice jsme vyhráli, to potěší, ale …….. Přitom je nutno říci, že to byl soupeř pro nás hratelný. Pokud však bojuje pouze pět hráčů, tak to je málo. A takové vítězství moc netěší.

Zcela na závěr chci uvést, do sezóny jsme šli s tím, že budeme ukázněni jak v tréninkové morálce, ve hře na hřišti při mistrovském utkání, tak v docházce na trénink a mistráky. Není myslitelné, abychom pět minut před zápasem nervózně přešlapovali a nebyli schopni říci zda vůbec nastoupíme v jedenácti.

Takováto neúctu v přístupu některých našich hráčů vůči nám trenérům a spoluhráčům je již v současné době neudržitelná. Přece není myslitelné, abychom před každým zápasem hráče obvolávali a dozvěděli jsme se těsně před zápasem, že má „bebi“ nebo jiné zájmy. To samozřejmě nepatří v tomto případě na Aleše a Martina, kteří se omluvili pro nemoc.