dorost - 16.04.2011 předehrávka - Tempo B - SK Dolní Chabry

předehrávka - 16. kolo sobota

16.4.2011, 12:30 > Tempo  B - Chabry  (Tempo   T.)
5 : 0 (2:0)

Po naší výhře na Čechii Smíchov nás očekával další soupeř, který nás v podzimní části na domácím hřišti porazil 1:5. Proto jsme měli soupeři co vracet. Náš tým však trpí velice úzkým kádrem, což se plně projevilo v tomto zápase. Nikoliv však tím, že bychom hráli špatně, ale jedná se o šířku kádru. V sobotu jsme opět nastoupili pouze v deseti, z toho se dvěma hráči zdravotně oslabenými a v některých částech hry jsme museli odehrát s devíti hráči.

Přestože jsme nastoupili oslabeni, na hřišti to nebylo ani moc vidět. V prvním poločase měl soupeř více ze hry, co se týká držení míče. Náš tým však důslednou a důraznou hrou statečně odolával. Stačil však nedůraz při odkopu míče po rohovém kopu a soupeř v 15´ se štěstím vedl 1:0. Ve 22´ se podařilo soupeři, po jednom z rychlých protiútoků zvýšit na 2:0. V další části se již hrálo spíše uprostřed hřiště, kdy si soupeř s naším důrazem nedokázal nijak poradit.

V poločasové přestávce jsme hráče vybízeli k trvalému aktivnímu přistupování k hráčům soupeře tak, aby jim nedávali možnost zpracování míče ve středu hřiště a tím nevystavovali naši obranu pod trvalý tlak.

Do druhého poločasu jsme nastoupili po přeskupení řad. Toto se pozitivně projevilo na naší podstatně větší aktivitě v útočné fázi. Nájezdy Lindi znamenaly pro soupeře vždy ohrožení. Přesto jsme si v rozmezí 14´- 27´ vybrali „své chvilky“ a  soupeř toho dokázal využít na zvýšení náskoku na 5:0. Ano v obrat zápasu jsme nemohli již počítat. Přesto naše mužstvo statečně bojovalo až do samého závěru. Ve 25´ se vyznamenal náš gólman, kde v bráně nastoupil Libor Kotek, a zlikvidoval penaltu soupeře. Po vsítění pátého gólu se soupeř na více nezmohl. A tímto výsledkem také zápas skončil.

Ano prohráli jsme vysokým gólovým rozdílem a soupeř vyhrál zaslouženě. Na druhou stranu musím konstatovat, že pokud by jsme nastoupili v tom složení jako v předcházejícím zápase, měl by s námi soupeř skutečně velké problémy. Ale to je kdyby. Přesto je potřeba pochválit a vyzvednout přístup a zápal všech hráčů ke hře. K tomu „nedát svoji kůži zadarmo“. Přestože jsme hráli značně oslabeni, soupeř ani zdaleka neuhrál to co si myslel, že uhraje.

Nominace: Kotek – 7; Štercl – 8; Bárta – 8,5; Svárovský – 7; Nekola – 7; Štěpánský – 8; Marek – 9; Görner – 7; Šroubek – 7; Červenka – 8
Nejlepší hráči : Bárta, Štěpánský, Marek