dorost - 08.05.2011 Inferno - SK Dolní Chabry

18. kolo - neděle

8.5.2011, 10:30 > Inferno - Chabry  (ZŠ Mikulova P-11  UMT.)

4 : 3 (2:2)

Další den státního svátku a čekal nás soupeř, o kterém jsme se domníváme, že bychom ho měli zdolat a odvést si povinné tři body. Mělo se jednat o reparát po našem tristním vystoupení proti Podolí. Navíc, pokud soupeř nastoupil oslaben o dva hráče.

Začátek zápasu nenasvědčoval ničemu, že by naše předsevzetí nemělo být dotaženo do úspěšného konce. Vystřízlivění však přišlo při jednom z protiútoků soupeře, kdy propadla naše pravá strana obrany v důsledném přístupu k soupeři a v rychlosti. Následovala křížná střela na kterou Tomáš Pfeferle nedosáhl - 1:0. Překvapení? Nikoliv. Byl to pouze důsledek opakovaného neplnění úloh našich hráčů. Po velmi krátké době nás z ojedinělého protiútoku opět vyškolil soupeř, a to i v důsledku naší opakované nedůslednosti v obranné činnosti, tentokrát na levé straně. Následovala střela na bližší tyč a bylo 2:0. Na údiv nás všech tento stav naše mužstvo nepoložilo. Trvale se snažili soupeře zatlačit. Po pravém křídle potáhl Mirek Šroubek, sehrál zpět na Ondru Štěpánského, ten nahrával na Honzu Koláře, který se tentokrát nemýlil – 2:1. Naše mužstvo se zvedlo a vyrovnání přišlo po faulu před pokutovým územím, na Vláďu Nesvadbu, následoval přímý kop Martina Bárty. Po střele a nastalém zmatku v soupeřově šestnáctce se nejlépe zorientoval Honza Kolář, který vyrovnal na 2:2. Tak také poločas skončil.

V poločase byli hráči nabádáni k daleko aktivnější hře, aby se nabízeli a nezůstávali po odehrání míče stát.

Druhý poločas začal skutečně naší aktivní hrou, kdy šance které jsme neproměnili byly obrovské. A platilo „nedáš – dostaneš“ a soupeři se podařilo jít opět do vedení na 3:2, kdy obrana a brankář pouze přihlíželi jak jeden náš hráč čelí ataku dvěma hráčům soupeře. Na vyrovnání jsme šance měli. Po jednom z rohových kopů Martina Bárty propadl míč až k Liborovi Kotkovi, který osamocen uklidil míč do brány – 3:3. V té době vše vypadalo na dobré cestě. Avšak ze zcela nejasných důvodů jsme hráli pouze po levé straně, kde jsme dokázali míč vyvést tak maximálně po soupeřovu šestnáctku, tam míč lehce ztratili a soupeř bezprostředně hrozil protiútokem. Navíc ve druhém poločase fyzicky odešlo hned několik našich hráčů což vedlo jako by k jejich nezájmu o hru. Aktivní hra tří hráčů nemohla stačit, a také to vyústilo ve vstřelení vítězného gólu soupeře – 4:3. Naše mužstvo v závěrečných deseti minutách mělo hned několik vyložených šancí ke skórování, které však neproměnilo a proto se ze svého druhého vítězství v soutěži radoval soupeř.

Co k tomu dodat. Snad jen pouze to, že vítězstvím a dobré hře musí předcházet zájem, tvrdá příprava. Nemůžeme, a je zcela zbytečné se vymlouvat na jakékoliv jiné okolnosti. Soupeř hrál od začátku oslaben. S lítostí však musím konstatovat, že my také. Proč? Protože se opět projevila nedostatečná kondice řady našich hráčů, z čehož vyplývala naše nedůrazná hra,  hra bez pohybu do volného prostoru, síly a přesnosti přihrávky. Pokud z mužstva hrají fotbal tři nebo čtyři hráči, nemůžeme se divit, že neporazíme ani takového soupeře, jako bylo Inferno.

Hodnocení: Pfeferle -5, Štěpánský - 4, Svárovský-4, Bárta -7, Görner -2, Nesvadba -7, Marek -7, Šroubek -2, Červenka -2, Kotek -2, Kolář -6, Nekola –

Góly: Kolář 2x, Kotek                          Asistence: Bárta 2x, Šroubek

Nejlepší hráč: Bárta, Marek, Nesvadba