dorost - 07.11.2010 SK Citadel Dolní Chabry - SK Střešovice 0:10 (0:5)

datum 07.11.2010   SK Citadel Dolní Chabry   -   SK Střešovice   0:10  (0:5)

hodnocení mužstva - "2"

Góly :

Sestava + hodnocení:

Brána: PFEFERLE – 2 -  podal jeden z jeho nejlepších výkonů. Vůbec nic na tom nemění to, kolik gólů padlo do naši sítě. Ono v postatě se žádným nemohl nic co udělat. Pro něho to byla spíše zoufalost. Vychytal minimálně tolik, kolik jsme obdrželi. Se zbytkem šlo skutečně málo co dělat. Stále se drží zbytečně pouze na čáře, kdy má potom moc dlouhou dráhu k vyběhnutí. Jinak ale výborný, kdy mužstvo podržel.

Obrana: ŠRĚPÁNSKÝ – 2 – jistá hra; důrazný; škoda, že se uchyluje ke zbytečným kličkám, které ho „umořují“ a nevychází, namísto aby bezprostředně po zpracování posílal po křídle. Přesně tak jak to dělal v prvním poločase. Jeho „patičku“ soupeř přečetl a potom pouze dostával obranu zbytečně pod tlak hned v zárodku. Jinak ale pěkná hra. BÁRTA – 1,5 – jeden z mála hráčů, který se nebojí a dokáže přesně odhlavičkovat. Důrazný, schopný mužstvo „hecovat“.  SVÁROVSKÝ – 2 – ukázal jaký je to bojovník, kterému nedělá problém postavit se i o hlavu většímu soupeři. Škoda jen, že se ukázala přesnost v rozehrávce a především v klidu rozehrávky. Sám sebe a obranu se zbytečně rychlou, bez zvednutí hlavy, a tím zbrklou rozehrávkou, dostával pod bezprostřední tlak. Pokud by byl více klidu, podíval se do stran a rozehrával na kraje obrany, nemusely by jeho odkopy chytat pouze soupeřova záloha. ŠTERCL – 2 – pěkná, důrazná hra. Ale tak jako u Ondřeje. Pokud jsou na jednoho dva, tak člověk neví co má dříve dělat.

Záloha: GÖRNER – 2,5 – snaživý výkon. Pokud mu stačily síly, především v prvním poločase, byl plně platným členem mužstva. Ve druhém poločase byl poloviční. Vždy potřeboval čas na rozdýchání, což bylo zapříčiněno jeho nemocností. Přesto jsme od něho čekali podstatně více kreativity. Tak jako v předcházejících hodnoceních, zbytečně dlouho vedl míč a následně pokud přihrál, trak přihrávka byla, buďto slabá, dlouhá nebo nepřesná. Myšlenka možná dobrá, ale nic z toho. Spoluhráč potom následně odbržel pouze nadávky, výtky. NELZE. Plně se odzrcadlil herní a tréninkový deficit.  David – 2 – pěkná, dobrá hra především v prvním poločase, kdy dodržoval pozici, kterou hrát měl. Tzn. Střed zálohy. Ve druhém poločase zbytečně přecházel do strany a do útoku, kdy následně chyběl na své pozici. Vyzvednout je potřeba jeho bojovnost, kdy mu nedělala vůbec žádný problém výšková převaha. S míčem a se spoluhráči umí !!!  ; KOLÁŘ – 3  - ŠKODA – ukázal co umí - umí se dostat do šance, umí zpracovat míč; umí nadávat na spoluhráče. Ukázal co neumí (zatím) – proměnit šance; bojovat o míč; přesnost a pevnost přihrávky; uznat svou chybu a o její nápravu bojovat. Jeho obrovské chyby, který poškozují jeho samého, no a samozřejmě také mužstvo. Ano umí s míčem, ale pouze se „vymlouvat“, že mu nikdo nekřikne „záda“, přitom má dostatek času na rozehrávku, to je prostě špatně. Platí jen a pouze to co jsem hodnotil u Královic : kde byl Honza z pátečního tréninku.    NESVADBA – 2  - dobrý, snaživý a bojovný výkon. Tak jako všichni naši subtilní hráči to měl velice těžké. Velmi těžce se hraje proti soupeři o dvě a více hlav vyššími. Přesto do toho šel. V prvním poločase měl dostatek prostoru a přihrávek. Ve druhém, jako by mužstvo přestalo hrát pravou stranu. Proto to vypadalo, že běhá „pro zmar“. Přesto takováto hra má jednoznačně význam pro roztažení hry a uvolnění středu hřiště. Pozor na to, že je potřeba „zkrátit hřiště“ pokud se hraje vlevo, tzn. seběhnout si na střed hřiště pro přihrávku a případně tak uvolnit prostor pravého křídla pro pravou obranu. Následně potom na pravé obraně „zaskočit“. V některých fázích však byla zbytečně dlouhá rozehrávka a tím se dostával pod tlak soupeře. Nepomohou žádné výmluvy. Pokud je soupeř podstatně větší a váhově těžší, musí být rozehrávka jistá, přesná a rychlá. To mu se ne vždy dařilo.

Útok: ŠROUBEK – 2 – hlavně v prvním poločase ukázal přesně to co od něho mužstvo očekává v každém zápase. Atakování soupeřových obránců a brankáře a podstatně ztížit jejich rozehrávku. Ve druhém poločase se plně projevil jeho tréninkový, kondiční deficit. Právě se konvička projevila ve schopnosti zpracování a přikrytí míče, kdy stačilo malé „přitlačení soupeře“ a následoval jeho pád na zem. ANO, nijak jinak se toto nedá zvládnout než tréninkovým nácvikem. Hra na tělo není hra zákeřná, ale vychází jednoznačně z kondice daného hráče. Což ke škodě Mirka musím konstatovat, kondice zcela asentovala. Přesně to s čím se v kázni při tréninku potýká. Chceš být lepší, a my víme že chceš, tak na tréninku dři o to více.  HORSKÝ – 2 – dříč, bojovník, který je schopen a ochoten vše co mu nejde nahradit právě tou svojí bojovností !!! Pokud nemůže tak nemůže. Absolutně se nevymlouvá, nevypouští, ale jde „na krev“. Tam kde ho postavíš, tam hraje a hraje naplno, bez jakýchkoliv výmluv, s tím nejlepším co umí. Hrál jednoznačně jen a jen pro mužstvo, protože proto mužstvo hraje a žije. A to v tomto zápase jednoznačně ukázal. Ano, projevily se herní nedostatky v pevnosti a přesnosti přihrávky, ale plně to nahrazoval svojí bojovností a někdy až přílišným důrazem. Ale bylo to pro mužstvo. Co je však trvale u tohoto hráče největší deviza je to, že on sám se chce a umí stále zlepšovat. Nevymlouvá se, nediskutuje, ale po vysvětlení chyb o to více na sobě pracuje. Jednoznačně pozitivní přístup a příklad pro jiné hráče, ne-li pro omotaní spoluhráče. Pokud dřít tak efektivně a především v tréninku.

Střídání : KOTEK – nehodnocen ; NEKOLA – nehodnocen ;

ZÁVĚR:  Tak máme za sebou zápas pravdy – a to se vším všudy. Hráli jsme se soupeřem věkově o 1 – 2 roky „někde jinde“, ale stále je nutné konstatovat, že se soupeřem mladšího dorostu. To je prostě fakt. Ročník „94“ je možný. Přesto jsme ukázali, že ani tento a obdobný soupeř, který se proti nám postaví to nebude mít jednoduché. Ukázali jsme, že se ani proti takovému soupeři „neposerinkáme“. Ano je to přesně tak. Přestože jme obdrželi prvních šest gólů, tak všechny vyplynuly ze hry. Ze hry na kterou se soupeř musel hodně snažit aby gól vsítil. Ať chtěl nebo nechtěl, musel nás přehrát. Je pravdou, že nás soupeř přehrál, ale „svoji kůži“ jsme nedali zadarmo a soupeř musel vydat to co uměl. Uměl, to mu nelze umět. Ale na druhé straně, pokud my budeme hrát proti o dva ročníky nižšímu soupeři, asi to nebude vypadat jinak – pokud ho nepodceníme. Přesto je nutné konstatovat, že největším nedostatkem byla hra střední zálohy. A to nejen, že byla nepřesná, nedůrazná a naivní, ona totiž nebyla žádná. Pokud záloha hrála, tak to byla levá a pravá. A to jak dopředu, tak dozadu. Není důležité, zda vždy přesně, ale pokud byla nepřesně, tak alespoň bojovala zpět. Co se týká středu zálohy, nebylo nic nebo bylo minimálně. A nepomůže nic. Ani skutečnost, že soupeř byl podstatně větší. Byl větší, ale před míčem a ze souboje neuhýbám. Ztratím = bojuji a přesně to uprostřed zálohy zcela chybělo. Vůbec to neznamená, že by to na výsledku něco změnilo, ale v takovéto hře, jako v jakékoliv jiné kolektivní hře jde o to, abych dal pro mužstvo vše.  Potom samozřejmě šla většina útoků  přes stře zálohy, následně do křídel, kdy ani krajní obránce či krajní záložník „nevěděl kam dříve skočit“, protože někdo chyběl !!!!

Přes veškerou kritiku a výhrady je však všechny je hráče potřeba pochválit za bojovnost a výkon který podali. Ano diametrálně odlišný a nesrovnatelný než den před tím. Není jasné, zda to bylo počtem soupeřových hráčů v sobotu, ale bojovat musíme vždy přesně tak jako v neděli. Tak abychom se nemuseli sami před sebou stydět. Ano, prohráli jsme, ale čestně !!!!!!