04.04.2011 09:59

dorost - 03.04.2011 - SK Dolní Chabry - SK Ďáblice

13. kolo (neděle)  -  "Zápas dvojích poločasů"

3.4.2011, 16:30 > Chabry - Ďáblice  (Chabry  T.)           3:4   (0:4)

Ve druhém kole jarní části nás čekal náš rival – SK Ďáblice. Na podzim nás tento soupeř rozstřílel 1:10. Proto jsme netrpělivě čekali, jak to bude vypadat v jarním utkání.

Do utkání jsme vstoupili opět nekompletní, pouze s devíti hráči. Po patnácti minutách odehrané doby jsme doplnili o jednoho hráče a ve třicáté minutě jsme doplnili posledního opozdilce a mohli jsme hrát v jedenácti. Prvních patnáct minut byla hra vyrovnaná a přestože jsme hráli v devíti, dokázali jsme útokům soupeře odolávat. Přesto však jsme v patnácté minutě inkasovali. Ve dvacáté minutě již bylo 2:0. Třetí gól v naší síti na sebe nedal dlouho čekat. Nedůsledným obsazením protihráče na úrovni velkého vápna, umožnění mu zpracovat míč a připravit střelu znamenal třetí úspěch soupeře. Ve 38´, při zmatku v naší obraně, se podařilo soupeři vsítit čtvrtý úspěch, a bylo 4:0. Takto také první poločas skončil.

O poločase jsme zdůraznili, že necháváme soupeři velký prostor pro zpracování míče tak, aby měl dostatek prostoru pro zpracování. Že je nutné zvýšit důraz, jít daleko dříve k hráči, dohrávat souboje a pokud míč ztratím, je třeba jít ha zpět vybojovat.

Hráči našeho mužstva si vzali pokyny k srdci. Bylo vidět snahu položit míč na zem a skutečně hrát spolu. Z toho také vyplynula podstatně zlepšená hra celého mužstva. Ve 46´ se toho také odrazilo v akci dvou nejaktivnějších hráčů našeho mužstva, kdy Vláďa vybídl Domiho, a bylo 1:4. V 58´ po přihrávce Honzy Koláře se opět prosadit Domi, a bylo 2:4. Naše třetí branka na sebe nedala dlouho čekat. V 68´, pěknou přihrávkou do prostoru vybídl Honza Görner Domiho a ten pěkným „angličákem“ snížil na rozdíl jedné branky. Ano soupeř měl také brankové příležitosti, které však nedokázal využít. Na druhé straně nás „zařezal“ rozhodčí, kde odpískal ofsajdové postavení, které rozhodně nebylo.  Výsledke 3:4 v náš neprospěch také zápas skončil.

Je potřeba hodnotit, že především ve druhém poločase jsme předvedli dobrý výkon a ukázali, že dokážeme fotbal hrát a vložit do hry „srdíčko“ za jakéhokoliv stavu. Soupeř se musel o výsledek strachovat. Přesto se projevil u řady našich hráčů velký nedostatek v kondici, neboť mnohdy nepřesná slabá hra právě z chybějící kondice a síly vyplývala. Bojovnost, především ve druhém poločase zápasu je nutné vyzvednout u všech našich hráčů.

Hodnocení: Pfeferle – 6; Štěpánský – 6; Bárta – 8; Červenka – 5,5; Nekola – 5;  Horský – 6; Drahotínský – 10; Görner – 5,5; Nesvadba – 9; Kolář – 8;  Šroubek – 8,5

Branky : Drahotínský – 3x                   Asistence:  Nesvadba, Kolář, Görner