dorost - 01.05.2011 SK Dolní Chabry - slavoj Podolí "B"

17.kolo – (neděle)

1.5.2011, 17:00 > Chabry - Slavoj Podolí  B  (Chabry  T.)
1 : 2 (0:0)

Po čtrnáctidenní přestávce nás, v den státního svátku (neděle), čekal soupeř ze středu tabulky, který nás na podzim přehrál 7:0, a tedy jsme měli co vracet.

Přestože jsme v předchozích dvou zápasech šli herně a přístupem ke hře výkonem nahoru, v tomto zápase, na domácím hřišti, zklamalo svým výkonem a přístupem 90% mužstva. V prvním poločase, přestože soupeř nastoupil pouze v devíti a v jeho průběhu ještě o jednoho hráče doplnil, na hříšti to nebylo znát. Hra byla nesourodá, bez jakékoliv střelby na bránu. Vyjma dvou hráčů našeho mužstva to byla hra bez pohybu, bez nabídky. Poločas tedy zákonitě skončil stavem 0:0.

O poločase jsme nabádali hráče k podstatně větší aktivitě, ke hře v pohybu. Že nelze pouze očekávat na to, že dostanu míč přímo na nohu, ale musím si pro něj jít, zabojovat o něj. Nabádali jsme k tomu, aby hráči nebyli daleko od soupeře a tím nedávali možnost ke zpracování míče.

Druhý poločas jsme začali po přeskupení sestavy a začali velice aktivně. Zlepšený přístup ke hře byl výsledkem zvětšeného tlaku směrem k soupeřové bráně a vyústilo to v naši vedoucí branku ve 47´, kterou dal David Červenka po přihrávce Ondřeje Štěpánského. To však bylo vše. Jako bychom se ukolébali, že to půjde samo, a opět jsme přešli do fotbalu „v chůzi“. Nepomohla aktivní hra Vládi Nesvadby a Jakuba Štercla, kteří jezdili nahoru dolů. Jako by si ostatní mysleli, že to odehraje někdo další. Důsledkem malé aktivity, pokud se o nějaké aktivitě většiny mužstva dá hovořit, vyplynuly gólové úspěchy soupeře. V 51´, po diskutabilně nařízeném pokutovém kopu soupeř vyrovnal. Od této doby hráli a snažili se hrát fotbal pouze 2 naši hráči. Slavoj Podolí, přestože hráli v 10, nás přehrával. Šance, které soupeř neproměnil byly pouze díky zákrokům Tomáše Pfeferleho, nebo soupeřovou nepřesností. Svoji převahu soupeř korunoval v 62´, kdy jsme inkasovali na 1:2. Musím konstatovat, že zcela oprávněně. Do konce zápasu jsme se potom nedokázali zvednout, přestože aktivní hra Vládi Nesvadby a Jakuba Štercla vybízela a vytvářela šance ke skórování. Neukázněnost, hra bez pohybu a nabídky nás tímto připravila o body a utržili jsme si pouze ostudu.

Předvedli jsme výkon za který se musí většina mužstva stydět. Přestože se na nás přišlo podívat řada diváků, kteří očekávali předvedení výkonu jako v předchozích zápasech, odcházeli znechuceni. Viděli, že hrát fotbal 5´či 10´ a potom pouze chodit prostě nejde. Viděli, že neumění zpracování míče a především chybějící kondice se na hřišti jednoznačně projeví, a také se projevila. Bez nezájmu o zvýšení kondice, schopnosti uběhat a udýchat hru v celém zápase to prostě nejde.

Hodnocení: Pfeferle-5, Štěpánský-3, Svárovský-4, Bárta-4, Nekola-4, Štercl-9, Nesvadba-10, Görner-2, Šroubek-3, Červenka-3,  Kotek-2

branky:  Červenka                                           asistence: Štěpánský

nejlepší hráč: Nesvadba, Štercl