28.09.2009 09:46

Dolní Chabry - Union Žižkov 0:2

Týmu, který nás měl v sobotu ráno navštívit, jsme se báli. Union Žižkov totiž podlehl Junioru jen 0:1 a naopak my 0:17. Proto jsme se obávali dalšího brankového přídělu. Ale zápas nakonec vypadal jinak, než jsme si představovali.

Naši kluci bojovali, bránili naši branku, o hodně se zlepšili naši záložníci. Matěj už se totiž nevracel pomáhat obraně, ale naopak se snažil naše útočníky poslat na branku soupeře. Svoji hru také zlepšili bratři Švehlíkovi. Mile mě také překvapil Emil, který si už více hlídal svého hráče a dlouhými odkopy od naší branky se snažil založit útok. Bohužel útoky většinou skončily na obráncích ze Žižkova, který měli věkovou a fyzickou převahu nad našimi malými útočníky.

Svůj dobrý výkon odvedli naši obránci, který měli velkou zásluhu na tom, že ještě 10 minut před koncem jsme se Žižkovem hráli 0:0 a rýsovala se nám šance na první bod v mistrovském utkání. A že jsme doufali vzhledem k naší hře a našim šancím i na první výhru. Bouhžel ale asi 5 minut před koncem zápasu soupeř z rohu hřiště vystřelil na branku a míč skončil v pravém horním rohu naší branky. Bezmocný a dobře chytající Martin v bráně proti této střele neměl šanci. Žižkov asi minutu poté vystřelil z velké dálky na branku a nechytatelná střela skončila v naší brance. Tím se konečné skóre zastavilo na 0:2 a v očích našich malých fotbalistů (a nejen jich) se objevilo zklamání. Tak snad příště.