14.05.2010 17:36

Běchovice - Chabry 0 : 4

Ve čtvrtek 13.5.2010 jsme odehráli mistrovské utkání s mužstvem z Dolních Chaber. Na to jak bylo od začátku vše zmatečné a zarážející, konec můžeme hodnotit jako dobře odvedenou práci.

Takže pěkně po pořádku. Předminulý týden se na mě obrátil trenér chaberských, jestli by jsme byli svolni předehrát mistrovský zápas, který byl PFS stanoven na neděli 16.5. z důvodu odjezdu hráčů  Chaber na školu v přírodě. Souhlasili jsme a vše jsme předali k dalšímu vyřízení Liborem Šmídou a prostřednictvím zástupce Sokola. Až do čtvrtka 13.5. jsme od nikoho nedostali informaci a potvrzení nového termínu zápasu, který jsem s trenérem chaberských telefonicky navrhli. Jaké pro nás trenéry bylo překvapení, když místo plánovaného čtvrtečního tréninku přijeli chaberští na mistrák !!! Ke vší smůle jsme se sešli v počtu tzv. akorát (8 hráčů !!!) a museli jsme zápas odehrát bez střídání proti mužstvu, které čítalo dvě rovnocené sedmičky a dva golmany!!! Tady vzniká prostor k otázce, kde byli všichni naši borci??? Bez jediné omluvy!!! Neberu tvrzení, že jsme o zápase nevěděli. Vždyť trénink je stejně tak důležitý a přítomnost hráčů je přeci samozřejmostí. Aspoň tedy pro ty hráče, kteří mají fotbal rádi a chtějí ho hrát. Jsme si také vědomi, že bez řádné organizační struktury se dobře fungující oddíl neobejde. My trenéři jsme již s předstihem o organizačním zajištění chodu fotbalového oddílu hovořili a jsme před přípravnou fází ustanovení fungujícího fotbalového výboru, který by měl mimo jiné transparentně řešit i takové záležitosti jako jsou příchody nových hráčů, přestupy hráčů, organizování tréninků a zápasů a také přeložení termínů zápasů. Samozřejmě s lepším výsledkem než je tento případ!

Sestava : 1- Čechýno, 2- Vlady, 3- Dany, 4- Sedy, 5- Kubas, 6- Eli, 7-Joki, 8- Pepíno

Začátek zápasu byl takzvaně na rozkoukání. Jak je naším zvykem brzy jsme inkasovali dvě slepené branky ve 3. a 6.minutě. Hosté do nás doslova bušili, ale kluci se srdnatě bili a nedarovali chaberským nic zadarmo. To se v počtu osmi hráčů proti šestnácti nedá dlouho udržet a další branky přišly v 10. a 18.minutě. Poločas tedy 0:4 v náš neprospěch. Druhá půlka nesla předzvěst doražení zraněné srny a docela jsem se obával, že další ranec branek bude následovat. Světe div se! Kluci bojovali jako skuteční sršni! Co přes naše hráče prošlo v poli, vyřešil bravurně Čechýno a když už byl překonaný i on, hosté zahazovali i ty nejtutovější šance. V druhém poločase jsme se dostali i do několika slibných akcí. Bohužel jsme je nedokázali využít ke skorigování výsledku.

Hodnocení: První co mě  překvapilo (nepočítám již trable kolem konání samotného zápasu) byl přístup našich kluků před zápasem v kabině. "Oni jsou v tabulce první", "to máme prohraný", "zase nedáme ani gól",... a spoustu dalších negativ z kluků padalo jak z běžícího pásu. Den před tím jsme hráli přátelák s Přišimasy. Mužstvo, o kterém nic nevěděli a neznali ho, pro ně v mysly neznamenalo žádnou hrozbu a také podle toho vypadal herní projev na hřišti a s tím související výsledek zápasu. Je to velká škoda! Vždyť druhý poločas jasně dokázal, že se dá hrát vyrovnaná partie i s mužstvem, které je momentálně na prvním místě tabulky. Jednoznačně si dnes zaslouží pochvalu úplně všichni. Každý z nich podal své maximum pro mužstvo a to je pro mě cennější než samotný výsledek!                         M.Š.